Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

McAfee Firewall Enterprise verze 8

redakce 30.04.2010

Firewall nové generace umožňuje řízení na úrovni aplikací a identit. Zahrnutí informací ze systému Global Threat Intelligence umožňuje blokování na základě reputace v reálném čase a má poskytnout zvýšenou ochranu.

Kapitoly článku

McAfee oznámila vydání firewallu nové generace –  McAfee Firewall Enterprise verze 8. Do McAfee Firewall Enterprise verze 8 jsou integrovány informace z celosvětové sítě o hrozbách Global Threat Intelligence, což je řešení společnosti McAfee, které je založené na cloud computingu a poskytuje informace o nových hrozbách v reálném čase. Nový firewall proto zlepšuje přehled o interních i externích hrozbách a zranitelnostech, chrání zákazníky efektivněji a snižuje náklady na provoz i zajištění shody.

O aktuálnost bezpečnostních produktů společnosti McAfee se stará 350 výzkumníků, kteří neustále zkoumají nové hrozby, a milion senzorů shromažďujících data po celém světě. Obě tyto skutečnosti umožňují společnosti McAfee nabízet na trhu zabezpečení sítí bezkonkurenční řešení a poskytnout zákazníkům komplexní ochranu pro stávající i nově vyvíjené síťové aplikace.

Vylepšení ve firewallech příští generace

Nová generace firewallů nabízí vylepšené možnosti správy, ochrany i rozpoznávání aplikací a integruje jednotlivé vrstvy ochrany proti hrozbám. McAfee Firewall Enterprise jako první a jediný firewall používá (celosvětově nasazenou) technologii založenou na reputacích a zjišťování polohy, na jejichž základech se realizuje blokování nebo filtrování nežádoucího provozu ještě předtím, než pronikne do firemní sítě. Útoky jsou díky tomu zastaveny dříve, než stihnou způsobit škodu.

Funkce a výhody nové generace firewallů    

Rozšířená ochrana aplikací – McAfee Firewall Enterprise umožňuje správcům zabezpečení granulární řízení aplikací založené na firemních potřebách i regulatorních požadavcích. Správci zabezpečení navíc mohou pro jednotlivé aplikace rychle nasadit politiky založené na identitě uživatele.
Pokročilá ochrana proti hrozbám – McAfee Firewall Enterprise používá technologii McAfee TrustedSource™, na jejímž základě se provádí omezení (filtrování) síťových připojení podle reputace a zjišťování polohy. Organizace tak mohou omezit spojení např. na ta s dobrou reputací pocházející z požadované oblasti. V rámci firewallu rovněž funguje antivirová ochrana McAfee Antivirus, která na základě celosvětově zjišťovaných škodlivých kódů poskytuje aktuální ochranu před malwarem.
Správa a Profiler – McAfee Firewall Profiler je nejpokročilejší verzí celého řešení. Umožňuje správcům IT ihned porozumět souvislostem mezi obchodními politikami, zabezpečením a nastaveními firewallu. Propojuje mezi sebou abstraktní zásady a konkrétní nastavení (např.) datového provozu, takže správci zabezpečení pak mohou ihned vidět, jaký dopad bude mít změna nastavení firewallu nejen na bezpečnost, ale i na firemní obchodní procesy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud