Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft Office je konečně i na Androidu

redakce 31.07.2013

Několik měsíců trvající spekulace se naplnily – krátce po uvedení kancelářských aplikací Microsoft Office pro platformu iOS následuje i verze pro zařízení s Androidem.

Stejně jako v dříve představené verzi Office pro iOS je nezbytným předpokladem pro využití mobilní verze Wordu, Excelu a PowerPointu aktivní předplatné cloudové služby Office 365. Roční předplatné pro domácnosti přitom začíná na ceně 2 490 Kč za variantu pro 5 počítačů. Ve smartphonech s Androidem a iOS nabízejí Office aplikace základní nástroje na prohlížení a úpravy dokumentů, tabulek a prezentací, nechybí ovšem synchronizace prostřednictvím cloudu, takže můžete se stejnými daty pohodlně pracovat i z dalších zařízení, především počítačů s plnohodnotnou sadou Office programů.

Sada Office aplikací pro Android a iOS je určena pouze pro smartphony, majitelé tabletů jsou odkázáni na on-line kancelářské aplikace, dostupné prostřednictvím internetového prohlížeče. Ty mají ovšem, v prostředí prohlížečů v Androidu a iOS, jen velmi omezenou funkcionalitu. Plnohodnotné Office aplikace si tak Microsoft nechává pouze pro tablety se svými vlastními operačními systémy Windows 8 a Windows RT.

Aplikaci Office Mobile for Office 365 si můžete stáhnout z Google Play.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud