Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft opustil šéf vývoje Windows

redakce 14.11.2012

Nečekaná zpráva o odchodu jednoho z klíčových manažerů Microsoftu zaskočila nejen analytiky, ale také zaměstnance firmy.

Steven Sinofsky, zdroj: Microsoft

Steven Sinofsky, zdroj: Microsoft

Až doposud se kariéra Stevena Sinofskyho rozvíjela velmi slibně – během 23 let, která strávil prací pro největší softwarovou korporaci na světě, se významně podílel na vývoji řady klíčových produktů Microsoftu, jako je prohlížeč Internet Explorer nebo internetové služby SkyDrive a Outlook.com. V pozici ředitele divize Windows měl samozřejmě na starost i vývoj nového operačního systému Windows 8, který byl uveden na trh před pouhými dvěma týdny. Byl také jedním z horkých kandidátů na vystřídání Steva Ballmera v křesle generálního ředitele.

O důvodech odchodu jednoho ze svých nejdůležitějších manažerů Microsoft mlčí, což nahrává spekulacím o pozadí tak významné personální změny. Pravděpodobně lze přitom vyloučit spojitost s uvedením Windows 8 a tabletů Surface na trh, jelikož je ještě velmi brzy na hodnocení úspěšnosti těchto produktů u zákazníků.

Podle analytiků, dobře obeznámených s poměry uvnitř Microsoftu, jsou za odchodem Stevena Sinofskyho spíše neshody se Stevem Ballmerem a dalšími členy vrcholového vedení firmy. Sinofsky údajně nebyl týmový hráč, striktně se zaměřil na produkty své divize a odmítal spolupracovat s ostatními odděleními. Kvůli neshodám a neschopnosti najít kompromis již dříve jeho tým opustilo mnoho schopných zaměstnanců.

Vedení klíčové divize Microsoftu se podle informací z tiskové zprávy ujmou dvě ženy – Julie Larson-Green, která dříve řídila vývoj produktů Microsoft Office, a Tami Reller, současná finanční ředitelka divize.

Akcie Microsoftu zareagovaly na nečekanou zprávu poklesem o více než 3 %.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud