Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft potvrdil vývoj minitabletů s Windows 8

redakce 19.04.2013

Během konferenčního telefonátu o finančních výsledcích s analytiky potvrdil Peter Klein, finanční ředitel Microsoftu, brzkou dostupnost levnějších dotykových zařízení s Windows 8.

Microsoft na vývoji nových, menších tabletů úzce spolupracuje se svými OEM partnery. Prvním signálem o příchodu menších tabletů přitom bylo doplnění hardwarové specifikace Windows 8 o displeje s nižším rozlišením. Během několika měsíců by se tak na trhu měla objevit zařízení se 7“ palcovým displejem za velmi příznivou cenu. Současné tablety s Windows 8 jsou totiž, oproti svým konkurentům s Androidem, podstatně dražší.

Peter Klein během diskuse s analytiky nepotvrdil, že by Microsoft chystal vlastní, menší tablet, který by byl levnější alternativou tabletu Microsoft Surface. Prorazit na trhu s vlastním tabletem se totiž Microsoftu zatím nepodařilo. Prodejní výsledky tabletu Surface nebyly publikovány, jisté ovšem je, že Microsoft snížil objednávku výroby nových kusů o polovinu – oproti plánovaným čtyřem milionům si jich nechal vyrobit jen dva miliony.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud