Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft řadí zpátečku: jeden z nejotravnějších projevů Windows bude zrušen

Jiří Palyza 31.08.2023
Zdroj: LipikStockMedia/Freepik

V Redmondu se hnuly ledy a Microsoft se rozhodl stáhnout jedno z nejvíce kontroverzních omezení ve Windows. Zatím se to ale týká pouze Evropy.

Kapitoly článku

Před nějakou dobou si to Microsoft svou nepříjemnou úpravou u uživatelů dost zavařil. Interní systémové odkazy se ve Windows 11 automaticky otevíraly přes vlastní zabudovaný prohlížeč Edge. A to i v případě, kdy byla jako výchozí prohlížeč nastavena jiná aplikace.

Server Windows Central ale nyní přichází s informací, která jistě spoustu uživatelů potěší. Microsoft nedávno uvolnil v kanálu Dev Channel novou aktualizaci s číslem sestavení 23531. Jde o beta verzi, ve které mohou členové programu Windows Insider testovat nové funkce ještě před jejich vydáním.

Windows 11: Microsoft chce opět více respektovat rozhodnutí uživatelů ohledně verze používaného prohlížeče

Činnost s Windows na zahradě
Různá přizpůsobení prohlížeče Edge na úkor možností uživatelské volby už nějakou dobu vyvolávají nespokojenost. Hlavně nemožnost používat jiný browser pro zobrazení v rámci Windows.
Zdroj: Windows/Unsplash

Kromě několika drobných úprav je zřejmě nejdůležitější novinkou, že Windows 11 budou respektovat rozhodnutí uživatele z hlediska nastaveného preferovaného prohlížeče i v případě interních systémových odkazů.

Máte-li ve svém systému jako výchozí prohlížeč nastaven Google Chrome nebo Mozilla Firefox, budou se všechny odkazy do budoucna velmi pravděpodobně otevírat podle vašeho nastavení v příslušném browseru.

Mohlo by vás zajímat

Pravděpodobně ale bude ještě nějakou dobu trvat, než se tato úprava dostane i do stabilních verzí Windows 11. Obvykle se podobné úpravy nejprve testují v beta kanálech, a až poté se zpřístupňují široké veřejnosti.

Zdroj: Windows Central


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme