Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft Surface Laptop 4: co dokáže nová generace

Jiří Palyza 19.04.2021

Softwarový gigant nabízí i několik hardwarových produktů a patří mezi ně také přenosné počítače řady Surface. V té se aktuálně objevila novinka s označením Surface Laptop 4. Zatímco design se od předchozích modelů příliš neliší, uvnitř na uživatele několik inovací čeká.

Microsoft uvedl další novinku v segmentu přenosných zařízení. Jde o notebook s procesorem AMD, který byl pro něj speciálně upraven. Surface Laptop 4 je k dispozici s displejem formátu 13,5" s upraveným šesti nebo osmijádrovým CPU (Ryzen 5 4680U nebo Ryzen 7 4980U). V patnáctipalcovém modelu je k dispozici pouze Ryzen 7 s osmi jádry. S těmito čipy laptop dosahuje dlouhé doby provozu, která je až 19 hodin u malého modelu a 17,5 hodin u většího formátu.

Obě varianty jsou ale k dispozici i s procesorovými sadami Intel Core i jedenácté generace. Tato zařízení jsou nejen mnohem dražší, ale mají i kratší výdrž při napájení akumulátorem. Microsoft uvádí maximální dobu provozu 17 hodin na jedno nabití u menší velikosti laptopu, který je osazen procesorem Core i5. Větší sourozenec s čipem Core i7 poběží o půl hodiny méně. Dotykové obrazovky obou variant mají hustotu bodů 201 ppi.

Microsoft Surface 4: cena

| Zdroj: YouTube/Microsoft Surface

Podobně jako u předchozích typů používá Microsoft pro povrchovou úpravu minimálně u malého modelu specifický povrchový materiál, který nazývá Alcantara. Bude k dispozici v barevných odstínech platinové nebo modré. V tomto provedení laptop váží 1265 gramů. S kovovou povrchovou úpravou hliníkového pouzdra v provedení černé a pískové váží 1288 gramů. Větší model je provedený pouze v kovu barvy platiny a černé, s celkovou hmotností 1542 gramů.

S operačním systémem Windows 10 Home v konfiguraci s čipovou sadou AMD cena u menšího modelu startuje na úrovni v přepočtu 29.000 Kč, u většího modelu v provedení AMD to bude 37.000 Kč. Bude vybaven 8 GB RAM a paměťovým úložištěm SSD s kapacitou 256 GB. Zaváděcí ceny laptopů s čipovými sadami Intel budou o 7800 až 13.000 Kč vyšší a budou vybaveny SSD s kapacitou 512 GB. Uvedené ceny jsou orientační, vycházejí z aktuálního kurzu a bude také záležet na doporučení Microsoftu, případně možných akcích prodejců.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud