Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft uvádí smartphone Nokia X2

redakce 24.06.2014

Společnost Microsoft Devices dnes představila Nokia X2, nový přírůstek do rodiny Nokia X, která obsahuje cenově dostupné smartphony navržené tak, aby připojily další miliardu lidí k internetu a ukázaly jim výhody cloudových služeb.

Nokia X2 představuje nový vývojový stupeň rodiny Nokia X; přichází s vylepšenou uživatelskou zkušeností s aplikacemi, hardwarem i ovládacím rozhraním. Nokia X2 nabízí upravený design a vizuálně zajímavější Fastlane, více služeb Microsoft a vylepšené technické parametry, jako je například 4,3“ ClearBlack displej a 5Mpx fotoaparát s autofokusem a bleskem.

nokia-x2-1-nahled

Stejně jako ostatní členové rodiny Nokia X, i nová Nokia X2 zpřístupňuje svět aplikací pro operační systém Android. K tomu přidává služby Microsoft, přičemž umožňuje lidem snadno přepínat mezi oblíbenými aplikacemi pomocí funkce Fastlane. Nokia X2 přichází s dokonce ještě intuitivnějším a plynulejším ovládáním díky 1,2GHz dvoujádrovému procesoru Qualcomm Snapdragon a 1 GB paměti RAM.  

Jako první představuje novou generaci softwarové platformy Nokia X Software Platform 2.0 a zásadní vylepšení uživatelského prostředí. Uživatelé si mohou vybrat ze tří typů ovládání: barevná Home obrazovka s dlaždicemi, jejichž velikost lze měnit; Fastlane s rychlým přístupem k nedávno použitým aplikacím a nejbližším událostem v kalendáři; a nový seznam aplikací (inspirovaný telefony Lumia), které si mohou připnout na domovskou obrazovku. Stahovatelná karta notifikací umožňuje lidem rychlý pohled na možnosti připojení, stejně jako důležité informace například o dostupných aktualizacích. Nové tlačítko Home a vizuální multitasking pak už jen doplňují uživatelský komfort.

Microsoft i nadále investuje do služeb pro rodinu Nokia X

Jako vstupní brána ke službám Microsoft využívá rodina přístrojů Nokia X řadu služeb jako Skype nebo OneDrive, čímž skvěle doplňuje řadu chytrých telefonů Nokia Lumia. Nokia X2 jako první přinese předinstalované aplikace Outlook.com, Skype a OneDrive s tím, že další lze snadno instalovat z Nokia Obchodu.

Služby jako OneNote nebo Yammer jsou také zdarma dostupné v Nokia Obchodu. OneNote umožňuje lidem vytvářet poznámky a ukládat je do cloudu prostřednictvím OneDrive, zatímco Yammer mění on-line spolupráci s dalšími lidmi na věc tak snadnou, jako je sdílení statusů na sociálních sítích. Pro automatické ukládání fotografií, videí či dokumentů se určitě bude hodit 15GB úložiště OneDrive, které získají majitelé telefonu Nokia X2 zdarma.

Nokia X2 také přinese nové aplikace třetích stran, jako je LINE Ranger, Brewster and Findery, které se připojí k nedávno představenému klientu pro sociální síť Instagram a populárním aplikacím jako WeChat a Skype. Všechny budou dostupné v nově vylepšeném Nokia Obchodu, jenž je místem, kde uživatelé najdou ty nejkvalitnější Android aplikace pro přístroje rodiny Nokia X.

Výrazný design

Nokia X2 přichází s novým bezešvým monobody a novým přístupem k designu výměnných zadních krytů. Ty spojují probarvené jádro doplněné průhlednou vnější vrstvou, což vede k odolnému přístroji, který vypadá, jako by byl zevnitř prosvětlen.

Nokia X2 bude při zahájení prodeje dostupná v zářivě oranžové, černé a zelené barvě, později dorazí zářivě žlutá, bílá a matně tmavošedá. Nokia X2 bude zpočátku dostupná ve variantě pro dvě SIM. Celosvětově se začne prodávat v červenci 2014 za cenu 99 eur.

Nokia X2: nejdůležitější technické parametry

Položka

Dual SIM varianta

Displej

ClearBlack 4.3” WGVA

Procesor

Snapdragon 200 Series 1.2Ghz dual core 8120

RAM

1 GB

Hlavní fotoaparát

5 Mpx, autofokus, blesk

Čelní fotoaparát

VGA

Baterie

1 800 mAh

Výdrž: hovor

2G: až 10 hodin

3G: až 13 hodin

Výdrž: pohotovost

Až 23 dní


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme