Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft vyhlásil vítěze národního finále soutěže studentských projektů

redakce 17.04.2013

Porotu nejvíce oslovil projekt reSound - poutavá mobilní logická hra využívající rozšířenou realitu, jež změní tablet nebo mobilní telefon na zařízení, která dokáží najít a ohýbat hudbu skrytou pod vrstvou naší reality.

 

Vítězný tým s názvem WickedGames složený ze studentů Fakulty informačních technologií na VÚT v Brně (Rudolfa Kajana, Tomáše Mileta, Istvána Szentandrásiho a Michala Zachariáše) bude pod vedením svého mentora, Adama Herouta, reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále. To proběhne 8. až 12. července 2013 v ruském Sankt-Petěrburgu. WickedGames vzbuzuje vysoká očekávání, neboť v Imagine Cupu nepatří k žádným nováčkům. Již dvakrát se se svými nápaditými herními tituly s ekologickým tématem dostal na celosvětové finále, předloni dokonce získal bronzovou medaili.
Vedle nominace na celosvětové finále Microsoft ocenil i nejlepší projekty v jednotlivých kategoriích. Nejlepším týmem v kategorii World Citizenship se stal tým Book Keepers s aplikací BookCaching. Ta se zaměřuje na modernizaci tradiční hry BookCrossing a nabízí hledání knih podle geografické polohy. V kategorii Innovation zvítězil tým FoodGraph se stejnojmennou službou (s webovým rozhraním i mobilní aplikací), která pomáhá s výběrem a plánováním správného jídelníčku s ohledem na chutě a zdraví konkrétního člověka.

Přehled hlavních kategorií Imagine Cupu 2013

  • World Citizenship, souboj aplikací, které mají potenciál přispět nejen k řešení vzdělávacích, společenských nebo zdravotních problémů lidstva.
  • Games, do které vstupují ty nejzábavnější hry pro děti a mládež postavené na platformách Microsoftu.
  • Innovation, která vybírá ty nejzajímavější inovace z oblasti sociálních sítí, vyhledávání, internetové inzerce, nakupování či ojedinělého nápadu.
Do soutěže se každoročně zapojují zájemci z řad studentů středních a vysokých škol. Úkolem je zrealizovat dobrý nápad, projekt, který díky využití informačních technologií pomůže řešit problémy dnešního světa. Každý studentský tým, který se zúčastní soutěže, má možnost využít technologie od Microsoftu a získává nárok na konzultace svých projektů v rámci Microsoft Inovačních center v Brně a v Hradci Králové.
Zdroj: TZ Microsoft.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud