Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft vyhlásil vítěze školní soutěže Office Arena

redakce 23.05.2013

Počátkem května se uskutečnilo finále již druhého ročníku soutěže Office Arena, jejímž cílem je podpořit a zvýšit IT gramotnost na základních a středních školách.

 

Soutěže, v rámci které museli žáci základních a středních škol dokázat své dovednosti v aplikacích Microsoft Office, se letos zúčastnilo více než 2 300 dětí. Po zdolání školních kol a posléze i krajských kol bylo vybráno celkem 15 nejlepších žáků ze škol základních a 15 nejlepších studentů ze škol středních. Ti se pak za doprovodu svých učitelů zúčastnili 9. května celorepublikového finále v budově českého Microsoftu v Praze, kde porota složená ze známých odborníků v oblasti vzdělávání vybrala ty nejlepší.

O výhercích rozhodovala porota sestavená ze známých odborníků v oblasti vzdělávání. Porotu vedl pan Ondřej Neumajer, konzultant vzdělávání, lektor, didaktik a popularizátor informačních a komunikačních technologií. Mezi porotci byl dále Karel Klatovský, autor mnoha knih a publikací o informačních technologiích, Aleš Skopalík z odboru školství Zlínského kraje či Blanka Kozáková z vedení Krajského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Ve finále měli studenti za úkol prezentovat výsledky zadaných projektů (mj. s česko-slovenskou tématikou), přičemž se kromě technického provedení hodnotila i další kritéria jako kreativita, prezentační dovednosti a zapojení různých moderních médií. Mnoho studentů využilo nástroje Windows Movie Maker k tvorbě vlastního videa, mnozí také zapojili webové aplikace Office Web Apps či cloudové úložiště SkyDrive.

V kategorii středních škol si hlavní výhru (notebook HP darovaný společností AutoCont) odnesl slovenský student Dušan Zis z Gymnázia sv.Tomáša Akvinského v Košicích. V kategorii základních škol zvítězila česká žákyně Aneta Dufková, ze ZŠ Nové Město na Moravě. Ani ostatní výherci ale nepřišli zkrátka. Vyhrávaly se hodnotné ceny jako Kinect pro Xbox 360 či telefon Nokia Lumia s operačním systémem Windows Phone. Všichni finalisté si na památku odnesli flash disky s Windows To Go.

Zdroj: TZ Microsoft.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud