Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft zpřístupňuje OneNote pro počítače s OS X

redakce 18.03.2014

Aplikace OneNote je nyní zdarma dostupná na všech klíčových platformách i typech zařízení. Nově je k dispozici také API rozhraní umožňující propojení s dalšími aplikacemi.

Microsoft oznámil bezplatnou dostupnost oblíbeného poznámkového bloku OneNote pro počítače Apple s operačním systémem Mac OS. OneNote 2013 je nově zdarma dostupný i pro uživatele počítačů se systémem Windows. K dispozici ke stažení je na stránkách www.onenote.com. Díky tomuto kroku je doplněna kompletní podpora důležitých platforem, mezi které se řadí počítače s Windows a OS X, tablety s Windows, tablety iPad, chytré telefony Windows Phone, iOS, Android a webové rozhraní OneNote Online. Nově je k dispozici také cloudové API rozhraní (programovací rozhraní), umožňující propojení s dalšími aplikacemi od Microsoftu i od ostatních partnerů. Díky tomu je zaznamenávání nápadů, informací a inspirací do OneNote z různých aplikací a míst daleko jednodušší než kdy dříve.

onenoteee-nahled

„Aplikace OneNote pro správu poznámek, nápadů a plánů nám každý den pomáhá s našimi úkoly a projekty v práci i doma. Uvedením bezplatné verze a rozšířením pro počítače Mac je OneNote poznámkovým blokem dostupným opravdu pro každého, ať už pracuje s PC, tabletem nebo chytrým telefonem. Zajímavá funkční vylepšení a otevření API pro vývojáře přináší další možnosti využívání aplikace OneNote i současným uživatelům,“ říká Martin Hruška, manažer divize Microsoft Office ve společnosti Microsoft v České republice.

OneNote na jakémkoliv typu zařízení

S poznámkovým blokem OneNote přišla společnost Microsoft s novým, revolučním způsobem, jak mohou lidé zaznamenávat, komentovat a vyhledávat své poznámky, nápady i životní plány. OneNote se stal jedinečným pomocníkem uživatelů, který by ovšem nebyl kompletní, pokud by jej nebylo možné využívat skutečně odkudkoli. Dnešní oznámení tuto myšlenku přístupu ke svým poznámkám odkudkoliv opět výrazně posouvá směrem kupředu.

Bezplatná verze OneNote, která je k dispozici na stránkách www.onenote.com, neobsahuje reklamu a její používání není nijak časově omezeno. Nejedná se totiž o zkušební verzi, ale o plně funkční edici aplikace s bohatou nabídkou funkcí. Jakýkoli obsah vytvořený v bezplatných klientských aplikacích pro PC a Mac je synchronizován s úložištěm OneDrive, takže je dostupný i prostřednictvím telefonu či tabletu. V rámci účtu Microsoft mají všichni uživatelé bezplatně k dispozici 7GB úložiště, bez měsíčního limitu objemu nahrávaných dat. To představuje dostatek místa pro všechny běžné poznámky.

Pro uživatele placené služby Office 365 a kancelářského balíku Office 2013 jsou pak připraveny další pokročilé funkce, jako je například podpora řešení SharePoint, správa starších verzí obsahu poznámkového bloku, integrace s Outlookem a mnoho dalších možností.

Lepší možnosti pro vývojáře i partnery

Služba OneNote nově nabízí i cloudové API (programovací rozhraní), umožňující propojení s dalšími aplikacemi od společnosti Microsoft i ostatních partnerů. Díky tomu je zaznamenávání nápadů, informací a inspirací do OneNote z různých aplikací a míst daleko jednodušší než kdy dříve. OneNote využívají například tyto aplikace a funkce:

  • OneNote Clipper pro ukládání internetových stránek do OneNote. Tato nová funkce umožňuje zaznamenat jediným kliknutím jakoukoli webovou stránku. Tato stránka je pak automaticky vložena do poznámkového bloku OneNote. Funkce OneNote Clipper je dostupná v prohlížečích Internet Explorer, Chrome, Firefox a Safari pro Mac.
  • Funkce me@onenote.com pro odesílání poznámek do OneNote prostřednictvím e-mailu. Obsah e-mailů, odeslaných na adresu me@onenote.com, bude automaticky ukládán do poznámkového bloku OneNote. Snadno si tak můžete přeposílat k uložení do OneNote důležité e-maily z vaší schránky, nebo například odkazy na zajímavé internetové stránky z vašeho mobilního telefonu.
  • Aplikace Office Lens pro snímání tištěných dokumentů a prezentací s pomocí Windows Phone telefonu. Tato aplikace promění váš chytrý telefon se systémem Windows Phone v kapesní skener. Jednoduše s ní můžete pořizovat snímky prezentací, tištěných dokumentů, vizitek i dalších zdrojů. Aplikace Office Lens následně automaticky vylepší obraz a vloží snímek do poznámkového bloku OneNote. Text na snímku bude převeden do elektronické podoby, aby bylo možné v pořízených snímcích vyhledávat a s jejich obsahem dále pracovat.

Microsoft usiluje o to, aby bylo možné zaznamenávat poznámky odkudkoli, nikoli pouze z jeho vlastních aplikací. Proto spolupracuje s celou řadou partnerů a výsledky této spolupráce lze vidět již dnes. Na webu www.onenote.com/apps najdete přehled aplikací a zařízení, spolupracujících s poznámkovým blokem OneNote.

Stáhněte si již dnes aplikaci OneNote na stránkách www.onenote.com. Pro uživatele počítačů se systémem Mac, kteří doposud s aplikací OneNote nepracovali, připravil Microsoft stránky, které jim práci s poznámkovým blokem představí a usnadní. 

Zdroj: TZ Microsoft.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud