Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Místo drahého měsíčního předplatného: Microsoft rozdává poštovní aplikaci Outlook zdarma

Josef Mika 08.03.2023

Zlomová novinka od Microsoftu: Od nynějška bude svůj oblíbený Outlook rozdávat. Má to ale (zatím) háček. Bude z toho těžit jen malá skupina uživatelů, protože jde o verzi pro počítače Mac. Uživatelé Maců teď mohou získat Outlook zcela zdarma, a to i bez předplatného Microsoft 365. A co my ostatní s Windows?

Kapitoly článku

Krátce a stručně

  • Microsoft nyní poskytuje Outlook pro Mac zdarma.
  • Dříve stála samostatná verze 4 099 Kč, alternativně byl Outlook zahrnut také do nabídky funkcí předplatného Microsoft 365.
  • Placené předplatné již není nutné, všechny funkce Outlooku pro Mac jsou k dispozici zdarma.
  • Uživatelům se však zobrazují reklamy, které po přihlášení k předplatnému zmizí.
  • Poštovní program prošel v posledních letech v rámci systému macOS zásadním přepracováním.
  • Aktuální verze běží na počítačích Mac s procesory Intel a je k dispozici i pro procesory Apple, přičemž minimální požadavek je macOS 10.14 Mojave.
  • Bezplatná verze Outlooku pro uživatele Windows je údajně ve vývoji.

Microsoft Outlook pro Mac zdarma

outlookmac1(1)

Nativní software využívá funkce systému macOS, například oznámení nebo widgety.. Zdroj: Microsoft

Dobrá zpráva pro uživatele počítačů Mac: Microsoft Outlook je nyní zdarma, oznámil Microsoft na svém blogu. K používání aplikace Outlook na počítačích Apple tedy není nutné zakoupit jednorázovou licenci ani předplatné služby Microsoft 365.

Mimochodem, nabídka se netýká pouze soukromých uživatelů. Používání Outlooku na Macu v práci nebo ve škole také nebude nic stát.

Uživatelé Maců jednoduše připojí své poštovní účty z Outlook.com, Gmail, iCloud, Yahoo! a podobně přes IMAP; účty Exchange (zatím) nejsou podporovány. Můžete si také přidat více poštovních schránek a zobrazit si souhrnné přehledy veškeré pošty.

Outlook pro Mac je nativní klient, který se integruje do systému macOS, kde poskytuje například funkce handoff (umožňuje zahájit určitou činnost na jednom zařízení  a potom pokračovat na jiném přesně tam, kde jste na prvním skončili) a využívá widgety a oznámení operačního systému.

Bude Outlook brzy zdarma i pro uživatele Windows?

outlookwin

Outlook by se mohl brzy stát integrovaným nástrojem systému Windows. Zdroj: Microsoft

Přestože uživatelů Macu není tak málo, MacOS je ve srovnání s Windows minoritní záležitost. Podle serveru Statcounter.com představuje v České republice podíl stolních počítačů vybavených systémem macOS pouhých 8,3 %.

Na 85 % stolních počítačů naopak běží Windows, a protože se samozřejmě jedná o domácí hřiště Microsoftu, uživatelé se právem ptají, zda bude brzy k dispozici bezplatný Outlook pro uživatele Windows.

Ve skutečnosti se na něm již pracuje. Zdá se, že Outlook dříve či později nahradí aplikaci Pošta integrovanou ve Windows. Pak by se Outlook stal bezplatným bonusem i pro všechny ty, kteří používají operační systém od Microsoftu. Doufejme, že to bude brzy.

Zdroj: Microsoft.com, App Store


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud