Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Multimediální systémy Sony pro automobily

redakce 01.09.2010

Dnes, kdy hustota dopravy je stále vyšší a množství času stále menší, je čím dál těžší si řízení automobilu skutečně vychutnat jako pohodový přesun z bodu A do bodu B. Společnost Sony proto spojila své přednosti a znalosti z oblasti AV technologií s know-how předního poskytovatele lokačních a navigačních řešení, společnosti TomTom, a představuje řadu navigačních AV systémů Xplod, které vrací rozhodování zpět do rukou řidiče.

Nová řada multimediálních navigačních systémů do automobilu zahrnuje modely XNV-L77BT, 770BT, L66BT a 660BT. Stále běžnější součástí našeho každodenního života je spojení informací v reálném čase a multimediální zábavy (anglicky označované termínem „infotainment” z „information“ + „entertainment“) – a právě této potřebě lidí dojíždějících do práce a lidí na cestách vycházejí vstříc tyto nové produkty.

Každý systém se skládá z AV čelní jednotky Sony a modulu TomTom poskytujícího supermoderní navigační služby. Modely XNV-L77BT (se 7” širokoúhlým displejem) a XNV-L66BT (s 6,1” širokoúhlým displejem) plně využívají všech předností online služeb TomTom včetně technologií HD Traffic™, Local Search prostřednictvím Google™ a Safety Alerts.

HD Traffic™ poskytuje řidičům nejpřesnější a nejaktuálnější dopravní informace, v reálném čase přímo na čelní jednotce na palubní desce. Přehled problémů na silnici a nejrůznějších zdržení se aktualizuje každé tři minuty a systém nabízí alternativní cesty, které se vyhýbají zácpám. Když řidič ví, co ho na cestě čeká, jede bezpečněji. Funkce bezpečnostních výstrah Safety Alerts řidiče předem informuje o rychlostních radarech (stacionárních i mobilních) i o nebezpečných úsecích.

Další užitečnou funkcí je vyhledávání Local Search prostřednictvím Google™.  Představte si, že jste právě přijeli do nějakého města a potřebujete najít restauraci. Jednoduše zadáte vyhledávání přímo na dotykové obrazovce AV navigace pomocí Google Maps, největší databáze míst na světě. Navíc si můžete přímo ze stránky vyhledávání zatelefonovat a objednati si stůl. Vyhledání místních obchodů, zatelefonování do nich a nalezení cesty k nim už nemůže být jednodušší!

Všechny AV navigace jsou vybaveny nejpodrobnějšími a nejkvalitnějšími mapovými podklady TomTom. Pokrytí je velmi rozsáhlé – zahrnuje 45 zemí Evropy. Výpočet trasy je mnohem komplexnější než jenom prosté použití maximálních povolených rychlostí. Jedinečná technologie IQ Routes™ s rozsáhlou historickou databází „skutečných“ cest a jejich časů dokáže zohlednit i den a denní dobu vaší cesty včetně dopravních špiček, víkendů a dokonce i pomalých semaforů.

Mít na palubní desce k dispozici nejaktuálnější mapy je životně důležité. Díky technologii MapShare™ společnosti TomTom a její obrovské komunity uživatelů navigací můžete na počítači své mapy opravovat a využít i změn zadaných jinými řidiči pomocí bezplatného programu TomTom HOME.

Nová řada AV navigačních systémů Xplod je postavená na stejné platformě jako multimediální centrum XAV-70BT, které nedávno získalo ocenění asociace EISA jako evropská AV čelní jednotka do automobilu roku 2010-20111. Nová zařízení využívají všech audiovizuálních inovací oceněného produktu. Mají velikosti 2DIN a ultra jasný WVGA displej o vysokém rozlišení 800x480 pixelů – to je pětinásobek QVGA displejů běžných AV center do automobilu.

Zvuková kvalita je rovněž prvotřídní a přesně odpovídá tomu, co uživatelé očekávají od výrobků značky Sony. Důraz na každý detail (jako např. důsledné oddělení vedení audio a video signálu) zajišťuje nepřekonatelnou kvalitu reprodukce zvuku i obrazu. Díky technologii Centre Speaker Organiser si posluchači mohou vychutnat bohatý a plný prostorový zvuk: Centre Speaker Organiser vytváří dojem šestikanálového zvuku pomocí „virtuálního“ reproduktoru umístěného přímo uprostřed palubní desky. AV systémy využívají také funkce časové synchronizace Intelligent Time Alignment, která s ohledem na pozici řidiče upravuje načasování zvuku jednotlivých kanálů pro dosažení optimálního posluchačského zážitku.

Dotyková obrazovka, jednoduché uspořádaní zobrazených prvků, užitečné funkce přímo na displeji, tlačítka: to vše pro uživatele zajišťuje velmi intuitivní ovládání. Moderní patentované technologie od Sony jako ZAPPIN™ a SensMe™ usnadňují a zjednodušují výběr hudby a pomáhají vám najít skladbu přesně pro vaši náladu. Opravdu multimediální systém by se neobešel bez vynikající konektivity, a proto je k dispozici možnost připojení široké palety digitálních zařízení včetně přehrávačů WALKMAN®, iPod, iPhone a USB pamětí. Systémy mají navíc i integrovanou technologii Bluetooth™ pro bezdrátové streamování hudby z mobilních telefonů a pro hands-free telefonování.

Nové AV navigační systémy do automobilu Xplod budou k dostání od listopadu 2010, předběžé ceny byly stanoveny takto: model XNV-L77BT (37 000 Kč), model XNV-L66BT (31 000 Kč).2


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme