Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Na dovolenou s mapami v e-knihách

redakce 22.06.2011

Rostoucí prodeje čteček elektronických knih a jejich stále dokonalejší displeje s sebou přinášejí i možnost využít nový typ obsahu. Aktuální novinkou jsou mapy měst ve formátu e-knih, které právě začíná zdarma nabízet web eBookMaps.

Nový webový server eBookMaps.com je k dispozici mimo jiné i v české verzi a umožňuje stáhnout e-knihy s mapami v obou hlavních formátech, tedy mobi (pro čtečku Kindle od Amazonu) a epub (pro většinu ostatních čteček). V nabídce je přitom více než 200 e-knih - z tuzemských měst jsou zastoupeny třeba mapy Prahy, Brna nebo Ostravy.
Na stránkách ovšem najdete mapy měst z většiny kontinentů, nechybějí oblíbené turistické destinace v Evropě (mimo jiné i u nás populární chorvatská města Split a Dubrovník), v Asii, v Africe a v Americe a samozřejmostí jsou hlavní evropská města. Mapy některých z nabízených měst byste přitom zřejmě v běžném knihkupectví jen těžko sháněli.
Mapy od eBookMaps jsou optimalizovány pro čtečky elektronických knih; jsou tedy rozděleny na řadu menších částí, které lze snadno zobrazit i na menším černobílém displeji. Jejich součástí je také hypertextový rejstřík ulic.
Pokud se tedy chystáte na cesty a nebudete mít zrovna po ruce tablet (nebo chytrý telefon s velkým displejem) s rychlým datovým připojením, vaše čtečka e-knih vám může dobře posloužit k orientaci na neznámých místech.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud