Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Namísto karty nebo mobilu: prsten Samsung Galaxy zaplatí za vás

Josef Mika 07.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

V budoucnu budou moci zákazníci platit za své nákupy a útraty v restauracích pomocí Samsung Galaxy Ring – už nebude potřeba vytahovat z kapsy ani peněženku, ani smartphone. Zjistěte, jaká technologie to umožní.

Samsung údajně plánuje vybavit svůj nový Galaxy Ring technologií NFC. Prsten, jehož uvedení na trh se očekává už v červenci, má zjednodušit bezkontaktní platby a mohl by tak svým uživatelům výrazně usnadnit každodenní život. Tato technologie má však také svou cenu – v pravém slova smyslu, protože by mohla výrazně zvýšit spotřebu baterie malého zařízení.

V době, kdy jsou smartphony a chytré hodinky již standardně obsahují čipy NFC, se integrace do prstenu jeví jako další logický krok. To by Samsungu umožnilo využít známou a široce používanou technologii k dalšímu zlepšení a zjednodušení platebního styku.

Výdrž baterie versus pohodlí: možné kompromisy prstenu Samsung Galaxy Ring

Smart ring
Samsung Galaxy Ring bude také pravděpodobně vybaven technologií NFC.
Zdroj: Samsung

Uživatelé prstenu Samsung Galaxy by však mohli mít na výběr: zapnutí funkce NFC údajně zkrátí výdrž baterie prstenu na přibližně týden. Výměnou za snížení tohoto důležitého parametru nositelného zařízení by však měli vždy po ruce pohodlí bezkontaktních plateb. Pokud je však funkce NFC vypnutá, měl by prsten vydržet na jedno nabití údajně až tři týdny.

Mohlo by vás zajímat

Samsung zvažuje integraci ovládání funkcí NFC do aplikace Samsung Health. Uživatelé by pak mohli NFC aktivovat nebo deaktivovat podle potřeby, aby optimalizovali výdrž baterie podle svého programu. Tato flexibilita by mohla být pro mnoho uživatelů rozhodujícím faktorem při zvažování, zda si inovativní prsten pořídit, nebo ne.

Zdroj: X/Twitter @kro_roe, Samsung


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud