Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nápad roku: Operační systém pro seniory Celebrio

redakce 26.05.2011

Ve čtvrtém ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2011, která vybírá nejlepší podnikatelské záměry v Česku, vyhráli Petr Kunc a Martin Novák s webovým operačním systémem pro seniory Celebrio.

Za celkově nejlepší podnikatelský záměr vybrala porota projekt webového operačního systému Celebrio, který byl vytvořen na technologiích Microsoftu speciálně pro lidi se zhoršeným zrakem nebo strachem z počítačů. Využití tak nalezne především mezi seniory, kteří budou moci počítač s tímto systémem díky velkým ikonám a jednoduchým programům ovládat jedním prstem. Vedle hlavního ocenění vyhrál projekt Celebrio také cenu Ekonom Student podnikatel pro nejlepší studentský projekt.

Do čtvrtého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2011, jehož výsledky byly vyhlášeny ve středu večer na Vysoké škole ekonomické v Praze a zveřejněny na stránkách www.napadroku.cz, se přihlásilo celkem 97 projektů. Nejlepší z nich vybrala desetičlenná porota složená ze zkušených podnikatelů, manažerů, investorů i zástupců médií. O úspěchu projektu rozhodovaly různou vahou kritéria jako proveditelnost v praxi, kvalita zpracování, originalita a potenciál dalšího růstu. V rámci finálového kola byly navíc hodnoceny i osobní charakteristiky předkladatelů.

Info: http://www.celebriosoftware.com/pro-seniory


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud