Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Navigace Mio Spirit řady 6900

Pavel Trousil 23.05.2014

Mio uvedl na trh nové nejvyšší modely navigací Mio Spirit řady 6900, které disponují 5" displejem s matným povrchem proti odleskům. Všechny verze standardně obsahují mapy 44 zemí Evropy s doživotní aktualizací map, IQ Routes pro doporučení nejvhodnější trasy.

14242426252-0c67b31d38-b-nahled

Oproti modelům s menší obrazovkou jsou navigace Mio Spirit řady 6900 standardně vybaveny AV vstupem, do kterého lze připojit například parkovací kameru nebo třeba přehrávač DVD.  Obsahují také multimediální přehrávač, díky kterému lze poslouchat hudbu nebo sledovat filmy umístěné na microSD kartě s kapacitou až 32 GB. Nejvyšší model, konkrétně Mio Spirit 6970, disponuje také bezdrátovou technologií Bluetooth k propojení s mobilním telefonem. Lze tak navigaci využít pro hlasitý odposlech (hands-free) nebo pro vyhledávání lokálních informací, pokud má mobilní telefon zapnuté datové služby. K výbavě nejvyššího modelu patří také hlasové ovládání v češtině. Cíl cesty tak lze zadat vyslovením adresy.

Mezi standardní funkce patří technologie IQ Routes, která využívá informace získané od řidičů za účelem vypočítání co nejvhodnější trasy. Dále je zde nový 3D náhled jízdních pruhů a křižovatek. Základní model disponuje také Průvodcem tunelů, kdy zařízení v místech bez GPS signálu automaticky dopočítává polohu vozidla a vyznačuje ji na mapě. Při dojezdu do cíle lze využít Parkovacího asistenta, který do 1 km v okolí cíle nalezne nebližší parkovací místa. Režim chůze pak nastaví mapu na 2D a lze ji využít jako tradiční mapu. Zároveň si pamatuje polohu vozidla, takže dovede majitele zpět na místo.

14264812753-b0323a71f6-b-nahled

Před zahájením jízdy jsou po zadání cíle nabídnuty hned 4 varianty různých tras – nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější. Stačí si pak vybrat tu, která v daný moment nejlépe odpovídá potřebám řidiče či situace. Navržené trasy odrážejí jak zkušenosti z IQ Routes, tak i informace z RDS-TMC zpravodajství. Díky tomu se lze vyhnout zácpám a zpomalené dopravě, které jsou zapříčiněné opravami silnic a jejich uzávěrkami. Trasy reflektují i funkci LearnMe Pro, která se učí stylu jízdy řidiče a přizpůsobí mu nejen výběr obvyklé trasy, ale přesněji určí i čas příjezdu do cíle.

Všechny modely obsahují 44 map zemí Evropy, které mají zajištěny aktualizace po dobu životnosti přístroje a jsou prováděny až 4× ročně. V případě, že se řidič rozhodne navštívit jiné země, než jsou obsaženy v navigaci, lze využít ojedinělou možnost Půjčování map. Další mapy tak lze jen pronajmout pouze na potřebnou dobu, a není nutné platit vysoké ceny za limitovanou licenci. Služba půjčování map nabízí pronájem mapy dané země na 3 dny, 1 týden nebo 1 měsíc, což ve srovnání s pořizovací částkou standardní mapy představuje úspory ve výši až 80 %.

14057981318-882a93a5a6-b-nahled

Díky databázi rychlostních radarů po dobu 3 měsíců jsou navigace schopny varovat jak při překročení povolené rychlosti, tak i na blížící se místo sledované radarem. Lze tak přizpůsobit jízdu, zajistit poklidný průjezd kritickými místy a zvýšit bezpečnost projížděné lokality.

Navigace Mio Spirit budou dostupné od června 2014 za 3 990 Kč (Mio Spirit 6900), 4 290 Kč (Mio Spirit 6950 s funkcemi 6900 + RDS-TMC + media přehrávač) a 4 490 Kč (Mio Spirit 6970 s funkcemi 6950 + Bluetooth + hlasové ovládání).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme