Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nearby Share od Googlu zjednoduší přenos souborů z Androidu do Windows

Pavel Trousil 05.04.2023

Google přináší šikovnou funkci "Nearby Share" ze systému Android na osobní počítač prostřednictvím nové aplikace pro Windows. Podle Googlu nový program usnadní sdílení mezi Windows a Androidem a umožní posílat soubory několika kliknutími.

Funkce Nearby Share od Googlu je v systému Android integrována již několik let a umožňuje místní přenos souborů přes Wi-Fi, přičemž prvotní spárování zařízení probíhá přes Bluetooth. Sdílení v okolí ale je v reálném životě málo uplatnitelné, protože většina lidí sdílí soubory na větší dálku přes internet. A pro osobní použití má většina lidí pouze jedno zařízení se systémem Android, svůj telefon, takže není s kým soubory sdílet. Spousta uživatelů systému Android však má počítače s Windows, takže pro mnohé z nich bude mít funkce Nearby Share poprvé skutečné využití.

nearby-nahled

Pomocí Nearby Share můžete snadno posílat soubory z Android zařízení do Windows a zpět. | Zroj: Google Nearby SharePoužívání nové aplikace je snadné. Stačí ji stáhnout z webu a v instalačním programu kliknout na několik tlačítek "další". Potřebujete pro ni 64bitový počítač se systémem Windows (paradoxně ne s ARM) s Bluetooth a Wi-Fi. Odtud můžete snadno sdílet přetažením ve Windows nebo pomocí tlačítka "sdílet" v Androidu a stisknutím tlačítka "Nearby Share".

Máte možnost se do aplikace přihlásit, ale nemusíte. Pokud tak neučiníte, budete muset každý přenos ručně schválit jak v telefonu, tak v počítači. Pokud se přihlásíte, můžete nastavit automatické schvalování od sebe, kohokoli z vašich kontaktů.

Google uvádí, že můžete přenášet "fotografie, videa, dokumenty, zvukové soubory nebo celé složky mezi zařízením se systémem Android a počítačem se systémem Windows. Přenos probíhá rychlostí Wi-Fi.

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud