Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejdostupnější Lumia 530 přijde na trh v srpnu 2014

redakce 23.07.2014

Microsoft Devices Group dnes představila smartphone Lumia 530, v současnosti nejdostupnější přístroj řady Lumia. 

Přináší uživatelskou zkušenost bez kompromisů s nejnovějšími inovacemi „z kuchyně“ společnosti Microsoft a značky Lumia. Předpokládá se, že přístroj v prvních zemích přijde na trh již na začátku srpna za cenu zhruba 85 eur (bez daní a dotací).

l530-nahled

K dispozici bude varianta pro jednu i dvě SIM karty, obě s podporou sítí třetí generace. Lumia 530 jako první přístroj této řady prodávaný pod 100 eur umožní dalším zájemcům, aby si užívali inovativní služby společnosti Microsoft, které najdou i v těch nejvybavenějších telefonech Lumia. To znamená:

  • Nejnovější verze Windows Phone 8.1 včetně notifikací prostřednictvím Centra akcí a rychlá Word Flow klávesnice.
  • Výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon zajišťuje rychlou uživatelskou zkušenost při využívání široké škály her a aplikací a při prohlížení internetových stránek na 4“ LCD displeji.
  • Hned po vybalení z krabice je k dispozici hladká integrace se službami Microsoft, jako např. Skype nebo Microsoft Office.
  • Lumia 530 nabízí populární sociální aplikace jako je Instagram, WhatsApp, Viber nebo WeChat, a také klíčové hry, jako například Asphalt 8, které najdete v obchodě Windows Phone Store.
  • Skvělé cloudové služby včetně streamované hudby MixRadio (na vybraných trzích), mapové služby s offline podklady a hlasovou navigací doma i v zahraničí.
  • Varianta 3G dualSIM umožňuje snadné přepínání mezi oběma kartami SIM, čímž uživatelům pomáhá udržetjejich náklady na provoz pod kontrolou.
  • Fotoaparát je doplněn aplikacemi Lumia, jako např. Creative Studio nebo Glam Me. Poslední jmenovaná pomůže zákazníkům při vytváření autoportrétů selfie. Nabídne jim totiž hlasového průvodce, takže budou moci využít 5Mpx fotoaparát na zadní straně.
  • Více obsahu a aplikací se 4GB zabudovanou pamětí, kterou lze prostřednictvím microSD karty rozšířit až na 128 GB. K tomu zdarma 15 GB cloudového úložiště Microsoft OneDrive, což usnadní synchronizaci, ukládání nebo přenášení souborů mezi zařízením Lumia 530 a počítači, notebooky či tablety.

Lumia 530 přijde na trh s výměnnými kryty, které budou dostupné v zářivě oranžové, zářivě zelené a stylově neutrálních tmavě šedé a bílé. Lumia 530 bude dostupná celosvětově, na vybraných trzích se objeví již v srpnu 2014.

Nejdůležitější technické specifikace:

 

Lumia 530

Operační systém

Windows Phone 8.1 s Lumia Cyan

Displej

4.0” FWVGA  LCD displej

Baterie

Až 22 dnů v pohotovostním režimu, 13 hodin 2G hovoru. Kapacita baterie: 1 430 mAh

Konektivita

HSPA+ 21Mbps/5.76Mbps, Wi-Fi (b/g/n), BT 4.0, micro-USB

Procesor

1.2GHz čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 200

Fotoaparát

5 Mpx

Paměť

512 MB RAM, 4 GB eMMC podporující microSD s kapacitou až 128 GB

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme