Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejlepší fotosmartphony

Pavel Trousil 03.12.2015

Jednou z funkcí smartphonů je funkce fotoaparátu.  Pokud je pro vás tato funkce důležitá, poradíme vám, který telefon ji zvládá nejlépe. ("Stáhněte si celý článek v PDF ")

V našem srovnávacím testu jsme se tentokrát věnovali smartphonům. Ovšem hlavním kritériem jejich hodnocení tentokrát bylo, jak dobře si poradí při fotografování. Snímače i optika fotosmartphonů se postupně zdokonalily, přidal se blesk, někdy dokonce dva. Zkrátka kvalita výsledných snímků šla od prvních nesmělých pokusů prudce nahoru a v některých případech už se blíží kvalitě snímků z levných kompaktních fotoaparátů.

test2-nahled

Stejně jako u digitálních fotoaparátů i zde platí, že kvalitu výsledných snímků neurčuje jen rozlišení použitého snímače. Na kvalitě se podílí i jeho velikost, citlivost, použitý objektiv a jeho světelnost a také následné zpracování snímku. Kromě fotografií zvládnou smartphony nahrávat i video, a to také ve stále lepší kvalitě i rozlišení.

Pokud vás zajímá, který smartphone fotí nejlépe, kupte si prosincový Chip. Najdete v něm technické parametry i výsledky měření třiceti nejlepších smartphonů. Hodnotili jsme rozlišení, šum snímků, věrnost barev, distorzi, vinětaci, ale i zpoždění závěrky

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud