Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší mobily 2019 – tlačítkové i smartphony s pěti fotoaparáty

redakce 31.10.2019

Vybíráte si nový telefon? Zaměřte se na výkon baterie, kvalitu displeje, odolnost, ale i na rychlost softwaru.

Záleží i na množství financí, které do nového přístroje chcete vložit – na levnější typy mobilů vám stačí šetřit jen chvíli, na ty dražší si někteří ochotně vezmou i půjčku. Přinášíme výběr nejlepších mobilních telefonů roku 2019 podle ceny.

Nejlevněji vyjdou tlačítkové telefony

Finanční hodnota je jedním z hlavních rysů, podle kterých si vybíráme mobilní telefon. V dnešní době mají však zákazníci mnoho možností, jak si pořídit mobil, který je nad jejich momentální finanční možnosti. E-shopy nabízí nákup na splátky, případně by vás mohla zajímat půjčka.

Někteří si ale na rozhazování peněz nepotrpí – chtějí kvalitu za nejnižší možný obnos. Cena klasických tlačítkových telefonů se dnes pohybuje od několika stokorun, baterie v nich vydrží nabitá týden a odolají i pádům na štěrk. Mají ale omezené funkce, většinou z nich můžete jen volat a posílat SMS.

Alcatel 1016G za zhruba 400 Kč je jedním z nejlevnějších mobilů na českém trhu. Nabízí základní funkce, Dual SIM, velká tlačítka a velmi nízkou hmotnost – 63 g. Pokud si trochu připlatíte, můžete získat telefon Nokia 230 Dual SIM, jehož cena se pohybuje kolem 1 500 Kč. Jeho baterie vydrží třikrát více než u zmíněnému Alcatelu (dokonce až 3 týdny v pohotovostním režimu), dále nabízí dva fotoaparáty, Dual SIM a díky částečně hliníkovému krytu i vyšší odolnost. Podobný komfort nabízí i další model společnosti Nokia, Nokia 216. Ta má o trošku menší displej a nižší odolnost, ale stojí asi o třetinu méně.

Smartphony za rozumnou cenu

Pro milovníky nových technologií se hodí spíše smartphone s dotykovým displejem. Ani ten přitom nemusí vaši kapsu úplně zruinovat nebo vás nutit k půjčce. Třeba Xiaomi Redmi Note 7 stojí kolem 5 000 Kč a nabízí kromě jiného až dvoudenní výdrž (baterie 4 000 mAh), dotykovou 6,3“ obrazovku a kvalitní fotoaparát. Podobnými parametry se chlubí také Samsung Galaxy A20e, jeho displej je však trochu menší a pomalejší procesor zvládne jen méně náročné hry. Baterie má zase nižší výkonnost (3 000 mAh), zaplatíte za něj nicméně jen okolo 4 000 Kč. Za podobnou cenu (cca 4 500 Kč) můžete v ruce držet i Honor 10 Lite, jenž nabízí odolný hardware, silnější baterii a kvalitní fotoaparáty.

Kvalita a nejnovější funkce se projeví na ceně

Cena nejdražších telefonů se pohybuje v řádech desetitisíců, zato však jejich koupí získáte nejnovější technologické funkce. Pokud pro vás není cena limitem, nabízí se vám například Samsung Galaxy S10+, který je jedním z nejlepších mobilů současnosti. Nekonečný displej, pět fotoaparátů, bezdrátové nabíjení, rychlý software a další novinky v jednom zařízení pořídíte asi za 26 000 Kč. Asi o 3 000 Kč levněji vyjde Huawei P30 Pro, který vás uchvátí zejména perfektními fotkami, rychlostí, výkonem a bezdrátovým nabíjením. Androidům konkuruje iPhone Xs Max, který nabízí velký displej s věrnými barvami, odolnost konstrukce i skla a super rychlý čip. Ostré a hluboké fotografie i vysokou voděodolnost získáte asi za 30 000 Kč.

Vyberte si telefon podle zamýšleného využití

Cena je jen jedním z mnoha důležitých aspektů při výběru nového mobilního telefonu. Záleží, k čemu svůj telefon budete nejčastěji využívat – jste typ „stačí mi jen volání a SMS“, nebo využijete velký displej na surfování po internetu? Pokud chcete mít dokonalé fotky nejen na sociální sítě, budete muset sáhnout do kapsy hlouběji nebo si vzít půjčku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud