Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nejlepší počítačové hry roku? Takto vypadají nominace, nechybí ani hvězdné hity

Jakub Fišer 14.11.2023
Zdroj: Insomniac Games / Spider-Man press kit

Rok 2023 se pomalu chýlí ke svému konci a je na čase vybrat nejlepší videoherní počin uplynulých 12 měsíců. V závěrečné nominaci na cenu The Game Award je několik desítek her, včetně těch největších klasik letošního roku, jako je Baldur’s Gate 3 nebo Starfield.

Kapitoly článku

Nejlepší hry roku 2023

Nominace oznámil Geoff Keighley, bývalý novinář a nyní moderátor, mimo jiné i akce The Game Awards. Celkově budou ve 24 disciplínách soutěžit více jak 3 desítky her, když nepočítáme esportové tituly a disciplíny.

A jaké hry tedy obnáší hlavní nominace? V hlavní soutěži „Hra roku“ najdeme naprostou klasiku: Alan Wake 2, Baldur’s Gate 3, nový Spider-Man 2, remake Resident Evil 4 a také dvě nintendovky, a sice The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom a ještě Super Mario Bros. Wonder. Přesně tyto hry soutěží také v několika dalších kategoriích, jako je třeba „Nejlepší herní režie“.

Zdroj: thegameawards / YouTube

Co se týče žánrových kategorií, i tady je řada zajímavých titulů. O „Nejlepší RPG“ bojuje vesmírný Starfield společně s Baldur’s Gate, Final Fantasy XVI, Sea of Stars a Lies of P. Pro změnu o „Nejlepší sportovní/závodní hru“ bojuje F1 23, Forza Motorsport, The Crew Motorfest, arkádové Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged a jediná skutečně sportovní hra – EA Sports FC 24.

Celou nominaci si můžete přečíst na webu The Game Awards, popřípadě si ji můžete vyslechnout v přiloženém videu od Geoffa Keighleyho. Na závěr se sluší zmínit snad ještě nejlepší mobilní hry, kde se utká Final Fantasy VII, Honkai, Terra Nil, Monster Hunter Now a Hello Kitty Island Adventure. Akce The Game Awards proběhne 7. prosince v 1:30 v noci našeho času.

Zdroj: The Game Awards


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud