Přejít k hlavnímu obsahu

Nejnovější e-auta

redakce 09.01.2014

Možnosti současných elektromobilů a vyspělost elektroniky obsažené v autech s konvenčním pohonem demonstrují nejnovější modely velké německé trojky

Běžný den na D1: auta jen pomalu popojíždějí nebo úplně stojí, děti na zadních sedačkách se nudí a zlobí, řidič by se nutně potřeboval spojit se svým obchodním partnerem a ručička palivoměru se rychle blíží červenému poli. O kolik by bylo cestování pohodlnější a příjemnější, kdyby si děti mohly do tabletu streamovat filmy a řidič by mohl na notebooku psát e-maily, zatímco by auto v koloně automaticky popojíždělo – samozřejmě s co nejnižší spotřebou paliva.

V tzv. e-autech nejnovější generace je všechno toto možné. Automobilky totiž nepřetržitě pracují nejen na ekologickém a v praxi použitelném elektrickém pohonu, ale také na elektronické výbavě zajišťující vyšší bezpečnost, komfort i možnosti komunikace během jízdy. Podrobně jsme prozkoumali aktuální špičkové modely největších německých automobilek a v únorovém Chipu, který vychází již 24. ledna 2014, vám představíme jejich moderní elektronickou a komunikační výbavu.

eauta-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud