Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejnovější procesor Intel Xeon s podporou DDR4

Pavel Trousil 10.09.2014

Společnost Intel představila produktové rodiny procesorů Intel Xeon E5-2600/1600 v3. Nové rodiny procesorů zahrnují četná vylepšení, která poskytují až trojnásobný nárůst oproti předchozí generaci, energetickou efektivitu a zesílené zabezpečení.

e5-2600-v3-package-shot1-nahled

Nové procesory Intel Xeon E5–2600/1600 v3 budou využívány v serverech, pracovních stanicích a síťové infrastruktuře a jdou vhodné pro takové úlohy, jako je například analýza dat, vysoce výkonné výpočetní úkoly, telekomunikační a cloudové služby, stejně jako komplexní zpracování dat pro internet věcí.

Produktová rodina  Intel Xeon E5–2600 v3 zavádí nové funkce, které nabízejí vyšší viditelnost dovnitř systému než kdykoli předtím. Nová funkce monitoringu cache poskytuje data, na jejichž základě mohou harmonizující nástroje inteligentně rozdělovat a vyvažovat jednotlivé pracovní zátěže, díky čemuž jsou úkoly dokončovány dříve. Stejně tak je díky tomu možné provádět analýzu výkonnostních anomálií vzhledem k soupeření o cache ve složitém cloudovém prostředí, kde není možné zjistit, jaké pracovní zátěže uživatelé spouští.

Nové procesory rovněž zahrnují platformová telemetrická čidla a metriku pro CPU, paměť a využití I/O. S přidáním tepelných čidel pro lepší tok vzduchu a výstupní teplotu se viditelnost oproti předchozí generaci výrazně zvýšila. Procesory nabízejí holistickou sadu čidel a telemetrii pro jakékoli harmonizační řešení, jež tak bude moci detailněji monitorovat, spravovat a kontrolovat využití systému pro dosažení maximální efektivity datového centra a nižších celkových nákladů na vlastnictví

Vyšší výkon a energetická účinnost

S až osmnácti jádry na socket a 45MB nejnovější cache nabízí produktová rodina Intel Xeon E5–2600 v3 až o 50 procent více jader a cache oproti procesorům předchozí generace. Vedle toho extenze Intel Advanced Vector Extensions (Intel AVX2) zdvojuje šířku instrukcí vektorového celku na 256 bitů na cyklus pro citlivé zátěže a díky tomu nabízí 1,9násobně vyšší výkon5.

Produktová rodina Xeon E5–2600 v3 rovněž zvyšuje virtualizační hutnost a nabízí podporu pro až o 70 procent více VM na server oproti procesorům předchozí generace6, což pomáhá snižovat provozní náklady datových center. Pracovní zátěže limitované paměťovou pásmovou šířkou zaznamenaly 1,4násobný nárůst výkonu oproti předchozí generaci, a to díky podpoře paměti DDR4 nové generace. Rovněž byly vylepšeny instrukce šifrovací standardu Intel Advanced Encryption Standard (Intel AESNI), což urychlilo šifrování i dešifrování dat zhruba dvojnásobně, aniž by bylo nutné obětovat reakční dobu aplikací.

Procesory jsou postaveny na bázi technologie 22nm 3-D Tri-Gate, která dokáže snižovat spotřebu energie a zároveň zvyšovat výkon jednotlivých tranzistorů. Nově lze dynamicky regulovat příkon na jádro a tak zajistit energeticky účinnější zpracování jednotlivých úkolů.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud