Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejrychlejší smartphone s Androidem: na prvním místě je herní specialista

Jiří Palyza 22.08.2022

Rychlých mobilů s Androidem existuje celá řada, který z nich je ale skutečně nejrychlejší? Existuje jeden výrobce, který silnou konkurenci Samsungu, Sony, Viva, Motoroly, Xiaomi i dalších výrobců překonává.

Při nákupu nového modelu smartphonu je pro mnoho zákazníků důležitý výkon. Neurčuje pouze rychlost zařízení, ale nepřímo také jeho životnost a hladké provádění různých funkcí, jako jsou hry, přehrávání videí anebo zpracování fotek.

Rostoucí množství uložených dat, nové aktualizace softwaru a každá stažená aplikace mají na výkon vliv a postupně se v různé míře podílejí na vyčerpávání rezerv. Jak plynule a rychle mobilní telefon reaguje při výkonové zátěži, lze mimo jiné dobře zjistit pomocí benchmarků.

A přesně k tomu slouží benchmarkový test AnTuTu. Porovnává širokou škálu hodnot. Mezi kritéria hodnocení patří výkon paměti RAM, procesoru (CPU/SoC) a grafického čipu (GPU). Číselná hodnota, která je celkovým výsledkem těchto výpočtů ukazuje, jak rychle testovaný smartphone pracuje. Čím vyšší je výsledné číslo, tím lépe si konkrétní zařízení vede.

Celkovou kvalitu smartphonu samozřejmě určuje i řada dalších kritérií. V testovací laboratoři Chipu určuje známku z testu kromě výkonu například i výdrž akumulátoru, kvalita displeje, výsledky focení a také obecné vlastnosti, provedení a výbava telefonu. V celkovém testu Chipu nyní najdete dvě stovky smartphonů od mnoha výrobců s detailními výsledky jejich testů.

Tři nejrychlejší smartphony v měsíci červenci 2022

antutu-july2022

Benchmark Antutu pravidelně zveřejňuje nejrychlejší smartphony za uplynulé období. Svůj model si můžete otestovat i sami. Benchmark se dá stáhnout. | Zdroj: Antutu.com

1. Místo

Vítězná příčka patří telefonu ROG Phone 6 Pro od Asusu. Herní smartphone zaujme nejen vynikajícím výkonem, ale také dlouhou výdrží akumulátoru. Displej OLED s obnovovací frekvencí 165 Hz také neponechá nic náhodě. Asus si ale za to vše nechá řádně zaplatit, v nejvyšší výbavě cena mobilu atakuje hranici 40.000 Kč. V žebříčku Antutu dosáhl nejlepšího hodnocení ziskem 1 114 647 bodů.

2. místo

I druhé místo v žebříčku za červenec opanoval Asus. Stříbrná příčka patří modelu ZenFone 9, který podobně jako jeho vítězný sourozenec také má co nabídnout. Je osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, který poskytuje slušný výkon. Obnovovací frekvence osazeného displeje je sice "pouhých" 120 Hz, což by se mělo příznivě projevit úsporněji vzhledem k výdrži akumulátoru. ZenFone 9 s kapacitou paměťového úložiště 128 GB se v současnosti dá koupit přibližně za 20.000 Kč. V benchmarku dosáhl skóre 1 089 919 bodů.

3. místo

Bronzové pozice dosáhl smartphone Red Magic 7, jehož technické specifikace jsou v mnoha ohledech srovnatelné s parametry předchozích dvou modelů. I v jeho případě výrobce sáhl po jistotě a osadil jej procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Obnovovací frekvence displeje je vysokých 165 Hz. I tento smartphone se v bodovém hodnocení Antutu přehoupl přes hranici jednoho milionu bodů.

Zdroj: Antutu.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud