Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejtenčí „třináctka“ s hmotností 1,12 kg

redakce 11.08.2012

Toshiba představila novou generaci svých lehkých a tenkých ultrabooků. Nejlehčí notebook mezi počítači s úhlopříčkou displeje 13,3' váží jen 1,12 kg, má odolné tělo a velmi rychle startuje.

Toshiba oznámila novou generaci ultrabooků řady Z: Portégé Z930. Ultrabooky této řady jsou mimořádně tenké (15,9 mm) a váží jen 1,12 kg. Mají šasi vyrobené z hořčíkové slitiny a na baterie vydrží až 8 hodin. Portégé Z930 zahrnuje sadu výkonných strojů se všemi potřebnými porty v plné velikosti (HDMI, VGA, USB 3.0, 2x USB 2.0, SD čtečka karet, Gigabit LAN). Notebooky budou v Evropě k dispozici v průběhu třetího čtvrtletí roku 2012.

Pro pohodlné psaní integrovali inženýři ze společnosti Toshiba do tohoto ultrabooku podsvícenou klávesnici, která je odolná proti polití. Notebooky podporují technologii Intel Rapid Start a díky ní rychle startují. Volitelně také podporuje pokročilé bezpečnostní funkce včetně Trusted Platform Module a čtečky otisků prstů.

Toshiba nabízí pro řadu Z930 množství příslušenství. Ta zahrnuje stříbrné pouzdro, které chrání notebook před prachem a nečistotami na cestách. Pro práci v kanceláři je k dispozici univerzální USB 3.0 dokovací stanice dynadock U3.0, která jedním kabelem spojuje ultrabook se všemi periferními zařízeními na stole.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud