Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Největší sériově vyráběná 3D tiskárna pochází z ČVUT

Michal Bareš 08.11.2013

Český výrobce 3D tiskáren be3D.cz představil na londýnské 3D Printshow svůj druhý model tiskárny, který vznikl ve vědeckém inkubátoru ČVUT. Model DeeRed s tiskovým prostorem 800×400×400 mm bude největší sériově vyráběnou 3D tiskárnou na světě.

deered-london-3d-printshow-nahled Sériová výroba 3D tiskárny DeeRed má podle výrobce začít v prvním kvartálu roku 2014. Podle zakladatele společnosti be3D.cz stojí za vznikem tiskárny z požadavků vývojářských a průmyslových firem, které na trhu postrádají kvalitní a cenově dostupnou tiskárnu pro účely prototypování.

DeeRed je profesionální 3D tiskárnou, která je ryze česká a svými rozměry a kvalitou tisku splňuje náročné požadavky průmyslových podniků. Be3D.cz reaguje tiskárnou DeeRed na rostoucí popularitu 3D tisku v oblasti prototypování. DeeRed je svými tiskovými rozměry unikátní, především výška 800 mm splňuje vysoké nároky na tisk objemných modelů. „Z výzkumů a testování jsme zjistili, že tiskový prostor 800×400×400 je největším možným rozměrem, který je pro danou technologii využitelný. Zároveň je z pohledu technologické náročnosti, praktické využitelnosti a koncové ceny nejvýhodnější, poněvadž větší tisková plocha klade výrazně zvýšené nároky na cenu tiskárny a dobu tisku,“ komentuje Miklas.

DeeRed disponuje oproti menším tiskárnám tiskovou hlavou s dvěma tryskami, což umožňuje tiskárně využívat dva různé materiály či barvy najednou. Ovládání tiskárny probíhá prostřednictvím dotykového displeje či propojení tiskárny s počítačem. DeeRed disponuje ethernetovým portem a kamerou umožňující online sledovat průběh tisku. DeeRed umí tisknout z materiálu PLA, ABS a PVA. PLA je plast, který se vyrábí z kukuřičného škrobu a je ekologický a rozložitelný ve vodě. ABS je materiál, ze kterého se vyrábí například Lego – jde tedy o takřka nezničitelný, pevný a odolný plast. Materiál PVA je vodou rozpustitelný plast, pomocí kterého se staví podpůrné konstrukce pro tisk složitějších objektů. Všechny typy materiálu bude k tiskárně dodávat be3D.cz ve speciálních dvoukilogramových cívkách.

3D Printshow je největším světovým veletrhem o 3D technologií, který startuje 7. listopadu v Londýně a následně pokračuje od 15. do 16. listopadu v Paříži. 3D tiskárna DeeRed od be3D.cz se představí na obou veletrzích. deered-vizualizace-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme