Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejvýkonnější domácí Wi-Fi router nové generace vstupuje na trh

redakce 23.01.2014

Špičkový gigabitový 802.11ac Wi-Fi router NETGEAR R7000 Nighthawk spojuje nejrychlejší bezdrátové přenosy s největším dosahem.

Společnost NETGEAR uvádí na trh svůj nejnovější dvoupásmový gigabitový 802.11ac Wi-Fi router R7000 (Nighthawk). Router R7000 nabízí mj. výkonný 1GHz dvoujádrový procesor, vysokorychlostní USB 3.0 port či technologii NETGEAR Beamforming+.

Wi-Fi router R7000 již stihl získat prestižní ocenění CES Innovations Awards, udělované odbornou porotou na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky CES 2014. Nabízí nejrychlejší Wi-Fi síť současnosti, označovanou jako AC1900 (Wi-Fi AC1900 = 600 Mb/s + 1 300 Mb/s). Dokáže si také dosud nejlépe poradit s bezdrátovým ruchem, takže veškerá připojená zařízení, jako např. mobilní přístroje, systémy domácí zábavy či herní konzoly včetně nových PlayStation 4 (PS4) a Xbox One, budou mít vždy k dispozici nejstabilnější připojení.

netgear-r7000-nahled

Blesková kombinovaná přenosová rychlost Wi-Fi až 1 900 Mb/s předurčuje Nighthawk pro aktivity náročné na stabilní a vysokorychlostní datový tok, jako je např. online hraní, streamování videa či připojení více mobilních zařízení. Vysoce výkonné zesilovače Wi-Fi signálu a tři externí antény zajišťují excelentní pokrytí celé domácnosti, doslova od sklepa až po půdu, resp. dokonce i v garáži a na dvorku. Díky pokročilým funkcím, jako je řízení kvality služeb (QoS) pro downstream, Beamforming+ či kompatibilita s iTunes serverem, si uživatelé mohou kdekoli v domácnosti naplno vychutnat bezdrátové streamování v HD.

Herní nadšenci zajásají nad dokonalostí optimalizace přenosové rychlosti Wi-Fi AC1900, 1GHz dvoujádrovým procesorem či pokročilým řízením kvality služeb (QoS) pro upstream – díky těmto funkcím mají zajištěno bezkonkurenčně plynulé hraní online her, v nichž rozhoduje každá milisekunda. Pro stoprocentně pozitivní herní zážitek navíc Nighthawk automaticky poskytuje herním konzolám prioritu v přenosovém pásmu.

Součástí výbavy routeru Nighthawk je vysokorychlostní port USB 3.0, který je až desetkrát rychlejší oproti USB 2.0. Obsah uložený na přenosném disku připojenému k portu USB 3.0 lze velmi rychle pocházet a přesouvat napříč sítí, což umožňuje zcela plynulé streamování videa do TV či dalších přístrojů s podporou DLNA. Na externí USB disk připojený k routeru Nighthawk lze rovněž bezpečně ukydat data prostřednictvím NETGEAR ReadySHARE Vault, softwaru pro automatické zálohování. Uživatele počítačů Apple Mac jistě potěší, že součástí výbavy je i podpora Time Machine.

Nejrychlejší Wi-Fi podporuje pokročilé funkce

NETGEAR vyvinul Beamforming+, inteligentní technologii zaměřování Wi-Fi signálu, která zvyšuje rychlost, dosah a spolehlivost Wi-Fi sítě díky sledování polohy bezdrátového zařízení a směrování Wi-Fi signálu přímo na ně. Prostřednictvím technologie Beamforming+ zaměřuje router Nighthawk svůj Wi-Fi signál na telefony, tablety či notebooky po celém domě a zajišťuje jejich bezproblémové připojení k síti. Výkon moderních elektronických zařízení, jako je např. Samsung Galaxy S4, HTC One, MacBook Air a další s podporou standardu 802.11ac, bude v kombinaci s routerem Nighthawk skutečně maximální.

Podobně jako další špičková dvoupásmová 802.11ac Wi-Fi zařízení nové generace od společnosti NETGEAR (www.netgear.com/fastestwifi) je také router Nighthawk zpětně kompatibilní se staršími Wi-Fi standardy 802.11a/b/g/n a zaručuje tak optimální výkon i kompatibilitu se všemi Wi-Fi zařízeními.

Router NETGEAR Nighthawk obsahuje řadu pokročilých funkcí a parametrů, jako např.:

 • Dvoujádrový 1GHz procesor pro výkonné připojení přes Wi-Fi, LAN i WAN-to-LAN.

 • Vysoce výkonné zesilovače se třemi externími anténami pro rozšířené pokrytí Wi-Fi.

 • Pokročilé řízení kvality služeb (QoS) – automaticky rozpoznává a upřednostňuje provoz aplikací pro streamování multimediálního obsahu či hraní her.

 • ReadySHARE Vault – zdarma dostupná aplikace pro automatické zálohování počítačů s operačním systémem Windows na externí USB disk.

 • Podpora Apple Time Machine pro automatické zálohování počítačů Apple Mac na externí USB disk.

 • Vysokorychlostní USB 3.0 port, který je až desetkrát rychlejší oproti USB 2.0.

 • Podpora VPN pro vysoce zabezpečený přístup k domácí síti.

 • Nastavitelná URL adresa pro vytvoření FTP serveru.

 • Open source firmware od přední online komunity pro směrovače NETGEAR (ke stažení na adrese www.myopenrouter.com).

 • Pět gigabitových ethernetových portů (1× WAN a 4× LAN) pro rychlé kabelové připojení.

Mezi funkce a vlastnosti, které jsou již využívány i v ostatních routerech NETGEAR, patří:

 • Aplikace NETGEAR genie pro snadné sledování, správu, konfiguraci či opravu sítě.

 • NETGEAR MyMedia umožňující vyhledávat a sdílet fotografie, videa či hudební soubory v rámci celé sítě.

 • Řešení rodičovské kontroly zdarma.

 • Podpora funkcí ReadySHARE USB access, ReadySHARE Printer a AirPrint.

 • Podpora Wi-Fi sítí pro hosty a funkce NETGEAR EZ Mobile Connect pro skenování QR kódu umožňující snadné připojení mobilních zařízení hostů do sítě.

 • Podpora nejvyšší úrovně bezdrátového zabezpečení WPA/WPA2.

 • Instalace bez CD – lze tak snadno připojit do sítě další smartphony, tablety či ultrabooky.

NETGEAR genie i pro Windows

Software NETGEAR genie, univerzální nástroj pro snadnou instalaci, správu, kontrolu či opravu jednotlivých prvků domácí sítě z prostředí PC, Mac počítačů nebo smartphonů a tabletů s operačním systémem iOS a Android, si již celosvětově nainstalovalo více než tři miliony zákazníků. Během prvního čtvrtletí letošního roku přibude do aplikace také podpora platformy Windows 8.

NETGEAR rovněž navázal spolupráci se společností Facebook a vyvinul nástroj Facebook Wi-Fi pro kanceláře a menší firmy. Facebook Wi-Fi (www.netgear.com/facebookwifi) je aplikace, která umožňuje firmám a obchodníkům zdarma poskytovat internetové připojení svým zákazníkům, pokud se do jejich Wi-Fi sítě přihlásí prostřednictvím stránek na Facebooku. Tato varianta pomáhá rozvíjet užší vztahy se zákazníky a posílat nové nabídky a oznámení přímo na jejich facebookové profily.

Cena a dostupnost

Wi-Fi router NETGEAR Nighthawk (R7000) je dostupný v síti všech autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 5 590 Kč s DPH.

Zdroj: TZ NETGEAR.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud