Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nejzajímavější funkce PlayStation 5, o kterých jste možná nevěděli

Jakub Fišer 14.09.2022

PlayStation 5 patří k nejoblíbenějším herním konzolím v roce 2022. Víte ale, že s nejnovějším PlayStationem nemusíte jenom hrát hry? Nabízí celou řadu další aktivit pro zábavu. Nevěříte?

Kapitoly článku

Možná už jste z různých stran slyšeli, že herní konzole, v tomto případě PlayStation 5 (ale platí to utilitárně i pro další konzole), není jen klasickou herní konzolí na hraní her, ale rovnou multimediální stanicí pro vaši domácnost. Co všechno umí, když nepočítáme hraní her?

Přehrávat Blu-ray

Pakliže “investujete” do dražší verze s diskovou mechanikou, ušetříte nejen na hrách, ale můžete si přes mechaniku libovolně přehrávat cokoliv, co máte na klasickém disku. PlayStation 5 přehraje CD, DVD a dokonce i Blu-ray. Pokud tedy máte doma sbírku DVD a Blu-ray disků, určitě ji nevyhazujte nebo neprodávejte. Namísto toho si vezměte popcorn a přehrajte si nějaký zajímavý film nebo seriál “po staru”.

Prohlížet internet 

PlayStation 5 nabízí vlastní webový prohlížeč. Můžete tedy jednoduše surfovat po internetu na velké ploše televize. Nutno však podotknout, že s klasickým gamepadem DualSense to nejde zrovna pohodlně, ale je to rozhodně něco, co vám může přijít vhod.

PlayStation 5

Věděli jste, že PlayStation umí přehrávat filmy a seriály? | Zdroj: Sony / PS5 press kit

A k čemu takový prohlížeč můžete opravdu využít? Třeba si přehrávat videa na platformách, které nemají vlastní zastoupení jakožto aplikace v PlayStation Storu.

Sledovat obsah na streamovacích platformách

Jak byla řeč o tom, že PS5 není jen konzole na hraní, ale celé multimediální centrum. Do PlayStationu si můžete kromě her stahovat i různé aplikace, například YouTube. Mnohem zajímavější je však třeba Netflix, HBO Max, Disney+ a další streamovací služby, které rádi využíváte.

Pravdou je, že většina z vás s PlayStationem má i chytrou aplikaci, na které používá streamovací služby. Pokud ale chcete zůstat ve hře, jen si odskočit na jeden či dva díly vašeho oblíbeného seriálu, není to žádný problém.

Zdroj: Autorský text, PlayStation Store


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud