Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Někdejší superphony Samsung ztrácí podporu: rozlučte se s Galaxy Note 10 a Note 10+

Jakub Fišer 07.09.2023
Zdroj: Samsung / Galaxy Note 10 press kit

Samsung patří obecně k nejlepším výrobcům z hlediska softwarové podpory. Ani své nejdražší smartphony však nedokáže zásobit aktualizacemi a bezpečnostními updaty donekonečna. Ze seznamu podporovaných zařízeních byl nyní odebrán někdejší velmi oblíbený vlajkový model řady Note.

Kapitoly článku

Note 10 končí s aktualizacemi

Server Android Headlines si povšimnul, že ze seznamu podporovaných telefonů, tabletů a hodinek Samsung byly odebrány dva telefony: Galaxy Note 10 a Note 10+. Oba telefony pochází z roku 2019, představeny byly na letní akci v New Yorku a šlo o skutečné hyperstroje té doby.

Základní Note 10 disponoval 6,3″ Dynamic AMOLED displejem, HDR10+, čipovou sadou Exynos 9825 se 7nm architekturou, 8 GB RAM, 3500mAh baterií s 25W nabíjením kabelem, 12W nabíjením bez drátu a také trojitý fotoaparátem. Je s podivem, že již tehdejší vlajkové telefony disponovaly například ultrasonickou čtečkou otisků prstů.

Model Note 10+ je na tom s výbavou ještě lépe. Nabízí hned čtyři fotoaparáty, Dynamic AMOLED s úhlopříčkou 6,8″ a 2K+ rozlišení nebo například 4300 akumulátor s až 45W nabíjením. Oba mobily dorazily na trh s Androidem 9 Pie a průběžné aktualizace je vynesly až k Androidu 12, respektive One UI 4.0.

Model Lite se ještě drží

To není špatný výsledek pro telefony z roku 2019. Nyní už je však čas předat otěže. Podle oficiálních informací ani jeden z přístrojů neobdrží zářijovou bezpečnostní aktualizaci, ani žádnou další. Netýká se to však modelu Note 10 Lite, který dorazil na trh až čtyři měsíce později, takže ten ještě může počítat s podporou do 3. ledna.

Zdroj: Android Headlines, Samsung


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud