Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nemáte doma optiku? T-Mobile řeší internetový problém mnoha zákazníků

Jakub Fišer 04.04.2024
Zdroj: T-Mobile / oficiální press kit

Pokud nebydlíte zrovna v centru velkého města, můžete mít na vaší adrese docela problém sehnat kvalitní vysokorychlostní internet. A to mnohdy i bez ohledu na cenu – kabelová jistota chybí a mnoho jiných možností není. Operátor T-Mobile nyní přináší zajímavou alternativu, pakliže je ve vaší lokalitě alespoň 5G připojení.

Kapitoly článku

Internet 5G na doma

Do své nabídky totiž zařadil nové tarify bezdrátového internetu. Výhodou této služby je, že nepotřebujete na vaší adrese jakoukoliv přípojku ani optický kabel. Pravdou je, že optika bývá i v současnosti spíše doménou měst.

Pokud bydlíte na periferii, máte více méně smůlu. Jste buď odkázáni na DSL nabídku jednotlivých operátorů, respektive lokálních poskytovatelů. Problém je v tom, že sítě tohoto typu jsou zastaralé a mnohdy cenově naprosto nevýhodné.

Mohlo by vás zajímat

U T-Mobilu od 449 Kč

Zajímavou alternativou může být internet přes vzduch, tedy tzv. bezdrátový internet, jak tomu říká T-Mobile. Ten začal na svých webových stránkách nabízet trojici nových tarifů pro tento typ internetu:

  • 20 Mb/s download, 5 Mb/s upload, kapacita 5 zařízení – 449 Kč měsíčně
  • 50 Mb/s download, 15 Mb/s upload, kapacita 10 zařízení – 549 Kč měsíčně
  • 100 Mb/s download, 25 Mb/s upload, kapacita 15 zařízení – 649 Kč měsíčně

Všechny tyto tarify si můžete objednat od začátku dubna a můžete je začít prakticky okamžitě používat. Není potřeba žádný servisní zákrok ve vašem bytě či domě. Budete však potřebovat nový speciální modem společnosti T-Mobile, který získáte za měsíční pronájem 99 Kč.

Konkrétně jde o přístroj čínské firmy Xiaomi 5G CPE Pro, jehož běžná pořizovací cena přesahuje 6 tisíc korun. Tento modem je schopen přijímat vysokorychlostní mobilní internet 4G a 5G, záleží, jaká technologie je dostupná ve vaší lokalitě.

Sleva na první půlrok

Na všechny výše zmíněné tarify je do 30. dubna aplikovaná speciální sleva, kdy během prvních 6 měsíců budete platit pouze 299 Kč měsíčně. Od poloviny měsíce pak bude dostupný i speciální tarif pro náročné s 250Mb/s internetem, který ale již bude vyžadovat venkovní přijímač signálu. Jeho cena bude 749 Kč měsíčně.

Zdroj: T-Mobile, ceník


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud