Přejít k hlavnímu obsahu

NĚMČINA za 30 dní - díl 3.

Martin Kučera 20.06.2014

Určitě nejste sami, kdo se pere s němčinou celý život. Není teď správný okamžik pro start vaší výuky? Nikdy není pozdě začít, chce to jen silnou vůli. Chip postupně přinesl tři výukové CD s výukou němčiny, které by pro vás mohly být tím správným nástrojem na procvičení slovíček, gramatiky a výslovnosti. * Uveřejněno na Chip DVD 07/14

 box-nj3250Cizí jazyk je pro pochopení obsahu textu nebo při komunikaci pro každého člověka problém. Samozřejmě dnes přicházejí na pomoc různé elektronické verze překladačů, ale není nad to se spoléhat především na své vlastní znalosti. Němčina je důležitý světový jazyk, jehož základy se používají v mnoha firmách působících i v ČR. 

Abyste nezůstali pozadu, je nutné se neustále vzdělávat nebo své znalosti alespoň procvičovat. Jazyky je možné se učit v každém věku a výuková CD NĚMČINA za 30 dní vám v tom mohou výrazně pomoct. Výuka je rozdělena na 3 CD a vždy rozvržena do 30 lekcí. Výrobce doporučuje zvládnout jednu lekci za jeden den. V každé lekci najdete text, výrazy, slovíčka, gramatiku, obraty, fráze, konverzaci, cvičení a testy. Slovíčka a věty jsou namluveny rodilými mluvčími. Cokoli si lze vytisknout – cvičení se správnými řešeními nebo i bez nich. Pro snazší pochopení výuky je vše také v češtině.

Na Chip DVD najdete třetí CD ze tříčlenné série výukového titulu NĚMČINA za 30 dní. Jde o plnou verzi v ceně 119 Kč. Další CD jste mohli najít na Chip DVD 05/2014 a 06/2014.

  • Jazyk: česky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Bez registrace
obr-01

Němčina za 30 dní: Třetí výukové CD. Předchozí jste mohli najít v Chipu 05/2014 a 06/2014.

Obsah CD je rozdělen do 30 tématických lekcí. Na začátku každé lekce jsou jednoduché věty/fráze s novými slovy, které je potřeba si osvojit. V každé lekci také najdete gramatickou část. Důležitá slova jsou ozvučena. Poznáte je podle toho, že jsou podtržena. Stačí na ně kliknout myší a nahrávka se přehraje. Pokud chcete spustit postupné přehrávání všech úvodních vět, stiskněte obrázek studenta s mikrofonem. Dále následují fráze k procvičování, které jsou zpravidla ozvučeny a doplňovačky s vynechanými slovy, která je potřeba správně určit. Za větami jsou značky křížků, které skrývají nahrávku správného slova a nahrávku celé doplněné věty. Pokud jde o překlady do němčiny, skrývá značka křížku správné řešení. Pokud jsou zadáním německé věty, přehraje první křížek zadání, druhý správné řešení. Na konci lekcí najdete část, ve které se podle pokynů tvoří věty. Program ovšem neumožňuje řešit cvičení na počítači, pro tyto potřeby je potřeba si cvičení vytisknout.

Každé cvičení obsahuje české pokyny a nápovědu, jak pokračovat, aby výuka jazyka byla co nejefektivnější. Celé lekce je možné si vytisknout pro procvičování mimo počítač a to jak bez doplněných odpovědí, tak i kompletně s českými pokyny. Tisk se provede stisknutím obrázku s tiskárnou nebo pomocí Ctrl+P. Návrat z tiskového náhledu provedete klávesou Esc.

obr-02

Především funkčnost: Výukové rozhraní obsahuje nezbytné vysvětlení problému v českém jazyce.

Výukové tituly NĚMČINA za 30 dní určitě nejsou nejnovějším mutimediálním hitem pro výuku jazyků a v dnešní době tabletů a on-line služeb mohou působit staromódně. Ovšem nutno jim přiznat dobré rozdělení výukové látky na lekce a bezproblémové ovládání s českou nápovědu, což u většiny převzatých moderních výukových titulů bohužel chybí.

Licence produktu je určena pro nekomerční použití, ovšem umožňuje každému nakopírovat CD na všechny domácí počítače nebo výuku spouštět po lokální síti. Výrobce nabízí na e-shopu www.dokup.cz širokou paletu dalších výukových titulů. V nabídce najdete vedle angličtiny a němčiny i CD a DVD s matematikou,  fyzikou nebo chemií. Zajímavé jsou i filmové kolekce Velký svět techniky, Nejkrásnější automobily světa, Nejkrásnější místa světa a další. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud