Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix to myslí vážně: služba chce utnout sdílení účtů

Jiří Palyza 25.03.2021

Provozovatel oblíbené streamovací služby chce důrazněji postupovat proti sdílení účtů. Uživatelé, kteří sdílejí přístupové údaje s přáteli nebo rodinou, obdrží úvodní upozornění a další bezpečnostní výzvy. Je to předzvěst konce sdílení účtů.

Společnost Netflix opět podniká další kroky proti uživatelům, kteří sdílejí účet s dalšími osobami. V současné době se některým účastníkům při přihlašování zobrazuje další bezpečnostní výzva. Uživatelé si musejí nechat zaslat kód na telefonní číslo, anebo e-mail přidružený k účtu. Tento údaj je potřeba zadat pro možnost dalšího používaní služeb Netflixu. Pokud se tak nestane nebo pokud to vyzvaný uživatel udělá pozdě z důvodu, že skutečný majitel účtu nijak nereaguje, objeví se další oznámení pro všechny, kdo účet sdílejí.

Jedna ze znepokojených uživatelek, která si říká chante most (@DOP3Sweet), na to upozornila 9. března na Twitteru. Sdílela zde obrazovku Netflixu vyzývající k založení účtu ještě dnes, případně k vyzkoušení 30denní trial verze s příznačnou poznámkou: "Netflix dělá čistku?". V těchto dnech se tato nová bezpečnostní výzva pravděpodobně několika uživatelům už zobrazila. V budoucnu by se to ale mohlo změnit a Netflix by se tak zcela mohl očistit od uživatelů, sdílejících účty.

Netflix se konečně odhodlal?

netflixstopssharing

Teprve budoucnost ukáže, zda se přísnější postup proti sdílení účtů projeví na nárůstu, anebo poklesu počtu uživatelů. | Zdroj: FrankundFrei/Pixabay

Už v minulosti Netflix opakovaně upozorňoval, že sdílení účtů porušuje podmínky streamovací služby. K pozastavení bylo přikročeno ale pouze v případě, že byly účty dále nabízeny online k prodeji. Až doposud streamovací služba neměla žádný způsob, jak oddělit uživatele sdílející účet od ostatních uživatelů.

První vlna bezpečnostního dotazování by mohla být také prvním krokem k definitivnímu vyčištění Netflixu. Nyní lze uživatele sdílející účet snáze identifikovat. Zda tímto krokem Netflix v dlouhodobém horizontu získá více uživatelů, anebo si nakonec uškodí, se teprve uvidí. Podle průzkumu svůj účet sdílí alespoň s jednou další osobou přibližně 80 procent všech uživatelů Netflixu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme