Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix se pojistil smlouvou se Sony: nabídne její filmové hity

Jiří Palyza 13.04.2021

V posledních měsících musel Netflix často snášet kritiku, že vzhledem k rostoucím cenám předplatného není nabídka vlastní produkce, externích filmů a seriálů pro mnoho uživatelů dostatečná. Do budoucna by tuto situaci měla řešit nová spolupráce.

Lídr v oblasti streamovaného obsahu, Netflix, si díky licenční smlouvě se společností Sony Pictures zajistil exkluzivní práva na pokračování filmových trháků, jakými jsou například Spider-Man, Jumanji a další chystané produkce.

Dohoda, která byla oznámena minulý čtvrtek, začne platit od roku 2022, bude trvat několik let a nahradí předchozí partnerství společnosti Sony s americkým placeným kanálem Starz.

Jumanji, Spider-Man a další: obsah od Sony, který bude v příštích letech streamován na Netflixu

spiderman

Nová dohoda Netflixu se společností Sony umožní nabízet ve streamovací službě připravované filmy o Spider-Manovi i další filmové hity. | Zdroj: Gaby OBS/Pixabay

Podle zveřejněných informací bude moci Netflix nabízet streaming filmů od Sony Pictures hned od okamžiku, kdy bude ukončena jejich projekce v kinech. Online služba také získala předkupní práva a možnosti další spolupráce v oblasti produkce streamovaného obsahu.

O finančních detailech transakce společnosti nejprve neposkytly žádné informace. Podle amerických médií požadovala firma Sony přibližně 250 milionů USD ročně.

Mnoho předplatitelů nebylo s programovou nabídkou Netflixu spokojeno, a to zejména od začátku coronavirové pandemie. Nového obsahu špičkové kvality bylo často málo, což v kombinaci s vyššími cenami předplatného mnoho uživatelů rozzlobilo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme