Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix získává špičkovou funkci: jak se dostat k obsahu ještě rychleji

Jiří Palyza 03.05.2021

Zákazníci Netflixu získají novou funkci »Shuffle Play«. Ta umožní přehrávání náhodného obsahu ve streamovací službě jediným kliknutím.

Pokud patříte k odběratelům služby Netflix, určitě jste už podobnou situaci zažili. Otevřete Netflix, abyste večer strávili několik příjemných hodin před televizní obrazovkou, ale ani po dlouhém hledání nemůžete najít film nebo seriál, na který byste měli náladu. Poskytovatel streamingu to nyní chce napravit novou funkcí. »Shuffle Play«, který Netflix testoval už loni, se nyní objevuje pro všechny předplatitele Netflixu. Jak uvádí server Vulture ve svém příspěvku s názvem "Inside Netflix’s Quest to End Scrolling", novinka se postupně rozšíří na všechny platformy.

Po aktivaci nové funkce Netflix automaticky vybere obsah pro uživatele na základě jeho preferencí v předchozím výběru. Pokud tedy uživatel v minulosti sledoval převážně zábavné sitcomy, Shuffle Play mu bude zobrazovat převážně komediální obsah.

Netflix: jak funguje funkce »Shuffle Play« při streamování

netflixshuffle

Uživatelé by měli najít novou funkci »Shuffle Play« pod svým uživatelským jménem. | Zdroj: Charles Deluvio on Unsplash

Provozní ředitel Netflixu, Greg Peters, zdůraznil, že nová funkce je zaměřena na uživatele, kteří se chtějí vyhnout procházení obsahu Netflixu a nechat se jím jednoduše navigovat.

Při přihlašování do Netflixu by se nyní pod uživatelskými jmény mělo nacházet tlačítko s nápisem »Shuffle Play/Náhodné přehrávání« nebo v některých případech »Play Something/Něco přehraj«. Kliknutím na toto tlačítko se automaticky spustí přehrávání. Pokud vám obsah vybraný službou Netflix nevyhovuje, můžete jej přeskočit pomocí vyskakovacího okna, a poté se automaticky otevře další film nebo seriál.

Pokud novou položku nabídky pod přihlášením do služby Netflix ještě nevidíte, bude to chtít ještě nějaký čas vydržet. Tyto funkce budou všem uživatelům uvolňovány postupně.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud