Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netgear EVA9100

redakce 28.04.2010

Společnost NETGEAR dnes oznámila oficiální zahájení prodeje přehrávače digitálních médií Digital Entertainer Express (EVA9100) na českém trhu. Přístroj umožňuje snadno a nepřerušovaně přehrávat knihovny digitálních médií či internetový obsah z domácí sítě na televizorech s vysokým rozlišením.

Přehrávač NETGEAR EVA9100 nabízí stejný výkon jako dříve představený model Digital Entertainer Elite (EVA9150) a je ideálním řešením pro skutečné multimediální nadšence. Podporuje nejnovější audio a video technologie, a je součástí modelové řady přehrávačů NETGEAR nabízejících práci s multimediálním obsahem na internetu, která zahrnuje ještě přehrávače Digital Entertainer Elite (EVA9150) a Digital Entertainer Live (EVA2000).

Jedinečná technologie přehrávače Digital Entertainer Express umožňuje zákazníkům nepřerušovaně přehrávat formát M2TS díky ukládání do vyrovnávací paměti a pracovat s digitálním videem v kvalitě Blu-ray až do rozlišení 1080p. Přístroj přehrává také formát MP3, vícekanálové soubory WAV a FLAC či digitální fotografie ve vysokém rozlišení z PC, počítačů Mac nebo síťových datových úložišť (NAS) typu NETGEAR Stora (MS2110). Zákazníci si mohou užívat také internetového obsahu např. z oblíbených webových stránek, internetových rádií (přes 250 stanic), serveru Flickr či RSS kanálů. Přehrávač podporuje rozsáhlý výběr souborových formátů a kodeků digitálních médií; úplný seznam lze najít na webu www.netgear.com/Products/Entertainment/DigitalMediaPlayers/EVA9100.aspx.

Přehrávač EVA9100 obsahuje dva USB porty pro okamžitý přístup k multimediálním souborům uloženým na USB flash discích či externích pevných discích, v digitálních fotoaparátech, přehrávačích iPod či dalších úložných zařízeních vybavených USB rozhraním. Dokáže rovněž automaticky vyhledávat a indexovat všechny soubory digitálních médií umístěných přímo na jednotlivých zařízeních připojených v domácí síti a uspořádá je do snadno přístupné knihovny, což uživatelům umožňuje pracovat s obsahem z více síťových počítačů a dalších multimediálních elektronických zařízení současně.

Multimédia z domácí sítě i z internetu

Přehrávač NETGEAR EVA9100 lze snadno připojit k internetu a domácí síti různými způsoby. Připojení pomocí ethernetového kabelu je extrémně jednoduché díky integrovanému síťovému portu. Jestliže zákazníci nemají poblíž televizoru dostupné ethernetové připojení, mohou použít dokoupitelný bezdrátový USB adaptér (EVAW111), který přehrávač připojí k internetu a domácí síti prostřednictvím Wi-Fi. 


Stejně jako řada jiných elektronických zařízení NETGEAR je i přehrávač Digital Entertainer Express vybaven funkcí Push ‘N’ Connect pro snadné připojení k bezdrátovým směrovačům stisknutím jediného tlačítka. Při použití s bezdrátovým USB adaptérem EVAW111 mohou zákazníci snadno a bezpečně připojit přehrávač EVA9100 k bezdrátové síti, aniž by si museli pamatovat nebo zadávat heslo. Přístroj pamatuje také ohleduplnost k životnímu prostředí, zejména díky energeticky účinnému napájecímu zdroji a režimu automatické úspory energie se spotřebou pouhých 0,01 wattu. Pokud si zákazník zakoupí dva či více přehrávačů NETGEAR Digital Entertainer Express, může využít rovněž funkce „Follow Me,“ která umožňuje pozastavit video v jedné místnosti a pokračovat v přehrávání v jakékoli jiné místnosti v rámci domácí sítě.

Přehrávač NETGEAR Digital Entertainer Express (EVA9100) je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena přístroje je stanovena na 6 190 Kč vč. DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud