Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

NETGEAR odhalil novou generaci Wi-Fi produktů

redakce 13.01.2014

Společnost NETGEAR představila na proběhnuvším mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky 2014 International CES® řadu nových produktů, využívajících nejrychlejší Wi-Fi technologie.

Tři z představených novinek z kategorie Home Networking si vysloužily ocenění CES Innovations Design and Engineering Awards udělované sdružením Consumer Electronics Association (CEA). Jedná se o nejvýkonnější domácí AC1900 Wi-Fi router R7000 (Nighthawk), AC750 Wi-Fi extender EX6100 a AC1200 Wi-Fi extender EX6200.

Nová generace Wi-Fi a domácích sítí

NETGEAR představil novou rodinu kabelových modem routerů (DOCSIS 3.0), které nabízejí vysokorychlostní připojení k internetu a nejvýkonnější Wi-Fi síť v jednom kompaktním těle. Jejím prvním členem je AC1750 Wi-Fi modem router C6300, který představuje špičku ve své třídě, kombinující nejvyšší podporovanou rychlost mezi kabelovými modely (až 680 Mb/s) s rychlostí Wi-Fi až 1 750 Mb/s. Je navržen do náročných domácností, v nichž zajistí spolehlivé HD pokrytí pro veškerou domácí elektroniku. Pro méně náročné uživatele poslouží Wi-Fi modem routery specifikace N450 (www.netgear.com/N450) s propustností kabelového připojení až 340 Mb/s a s 2,4GHz Wi-Fi sítí o rychlosti až 450 Mb/s.

Novou vlajkovou lodí mezi Wi-Fi routery se stal gigabitový 802.11ac Wi-Fi router R7000 (Nighthawk AC1900 Smart Wi-Fi Router). Ultimátní přístroj, který si vysloužil ocenění CES 2014 Innovations Awards, razantním způsobem odskakuje konkurenci díky 1GHz dvoujádrovému procesoru a nabízí nejrychlejší Wi-Fi síť současnosti (Wi-Fi AC1900 = 600 Mb/s +1 300 Mb/s). Obsahuje řadu inovativních funkcí a technologií a dokáže si lépe poradit s bezdrátovým ruchem, takže veškerá připojená zařízení, jako např. mobilní přístroje, systémy domácí zábavy či herní konzoly včetně nových Playstation 4 (PS4) a Xbox One, budou mít vždy k dispozici nejstabilnější připojení. Podrobnosti budou k dispozici v samostatné tiskové zprávě, případně je najdete na webu www.netgear.com/…s/R7000.aspx.

netgear-r7000-nahled

Vylepšení se dočkal také zdarma dostupný software NETGEAR genie, univerzální nástroj pro snadnou instalaci, správu, kontrolu či opravu jednotlivých prvků domácí sítě z prostředí PC, Mac počítačů nebo smartphonů a tabletů s operačním systémem iOS a Android. Přibyla také podpora platformy Windows 8, která bude dostupná během prvního čtvrtletí letošního roku. Aplikaci NETGEAR genie si již celosvětově nainstalovalo více než tři miliony zákazníků.

Na nové funkce se mohou těšit i uživatelé rodiny zařízení NETGEAR NeoTV. Během prvního čtvrtletí letošního roku bude uvolněna nová mobilní aplikace pro smartphony a tablety s operačními systémy iOS a Android, která usnadní správu a přehrávání oblíbených multimédií. Další informace lze najít na webu www.netgear.com/…g/stream/tv/#….

Wi-Fi všude tam, kde ji uživatelé potřebují

NETGEAR je světovým lídrem v oblasti Wi-Fi extenderů, což potvrdila i dvě ocenění CES 2014 Innovations Awards pro novinky AC1200 Wi-Fi extender EX6200 (www.netgear.com/ex6200) a AC750 Wi-Fi Extender EX6100 (www.netgear.com/ex6100). Oba přístroje jsou ideální pro rozšíření stávajícího Wi-Fi signálu či pokrytí tzv. mrtvých zón (míst, která nepokryje přímo Wi-Fi router nebo přístupový bod), a zároveň přinášejí Wi-Fi výkon nové generace (802.11ac) i kompatibilitu se všemi staršími Wi-Fi standardy 802.11a/b/g/n. Model EX6100 je prvním Wi-Fi extenderem podporujícím rychlost až 750 Mb/s. Model EX6200 představuje naprostou výkonnostní špičku mezi současnými Wi-Fi extendery a díky podpoře nejnovější generace 802.11ac dokáže odesílat data rychlostí až 1 200 Mb/s. Obsahuje výkonné 700mW zesilovače, 5dBi externí antény s vysokým ziskem i dvoujádrový procesor, což zajišťuje dosažení obrovského dosahu i výkonu Wi-Fi sítě.

netgear-ex6200-nahled

Řada současných uživatelů internetu vyžaduje rychlé a bezpečné Wi-Fi připojení i na cestách, proto NETGEAR představil cestovní Wi-Fi router a extender Trek N300 Travel Router and Range Extender PR2000 (www.netgear.com/pr2000), který umožňuje okamžitě sdílet jakýkoli veřejný Wi-Fi přístupový bod při současném zabezpečení připojení firewallem. Uživatelé tak již nebudou nuceni platit poplatky za každé své připojené zařízení např. v hotelových sítích nebo kavárnách a budou mít k dispozici kabelové připojení prostřednictvím zabezpečeného Wi-Fi hotspotu. Tuto kompaktní novinku lze použít jako router, extender, přístupový bod Wi-Fi sítě či tzv. most. Robustní a výkonná rozkládací externí anténa se postará o zvýšený výkon a silnější příjem Wi-Fi signálu. NETGEAR Trek zahrnuje v jednom těle také napájecí adaptér, takže je snadno přenosný a jednoduše použitelný. Lze jej připojit do tradiční elektrické zásuvky, stejně jako využít pro napájení USB port počítače pomocí microUSB kabelu. Utilita NETGEAR genie zajistí snadnou instalaci a poskytne komplexní přehled o jednotlivých prvcích domácí sítě, postará se o její kontrolu či opravu. NETGEAR Trek by měl vstoupit do prodeje již během prvního čtvrtletí letošního roku, jeho předpokládaná cena bude 49,99 USD.

NETGEAR navázal spolupráci se společností Facebook a vyvinul nástroj Facebook Wi-Fi pro kanceláře a menší firmy. Facebook Wi-Fi (www.netgear.com/facebookwifi) je aplikace, která umožňuje firmám a obchodníkům zdarma poskytovat internetové připojení svým zákazníkům, pokud se do jejich Wi-Fi sítě přihlásí prostřednictvím stránek na Facebooku. Tato varianta pomáhá rozvíjet užší vztahy se zákazníky a posílat nové nabídky a oznámení přímo na jejich facebookové profily. Firmy mohou rovněž rozšířit svou zákaznickou základnu. NETGEAR nabídne možnost přihlášení ke službě Facebook Wi-Fi ve svých nových prémiových routerech podporujících Wi-Fi síť specifikace 802.11ac – modelech R7000, R6300, R6250 a R6200.

Již na začátku loňského roku NETGEAR zcela přepracoval svou řadu špičkových síťových datových úložišť ReadyNAS. Všechny přístroje z této řady nyní obsahují revoluční operační systém ReadyNAS OS 6, jehož součástí je mj. i technologie ReadyCLOUD, umožňující vytvářet osobní privátní cloud s dosud nejsnazším zabezpečením, přístupem i sdílením souborů. Letos na CESu představil NETGEAR i mobilní aplikaci ReadyCLOUD určenou pro smartphony a tablety s operačními systémy iOS a Android. Uživatelé této mobilní aplikace mohou přistupovat ke svým souborům, uloženým v zařízeních ReadyNAS – kdykoli, kdekoli a prakticky z jakýchkoli přístrojů podporujících připojení k internetu bez dodatečných nákladů či poplatků. ReadyCLOUD rovněž umožňuje automaticky nahrávat fotografie pořízené fotoaparátem v mobilních zařízeních do zařízení ReadyNAS. Mobilní aplikace ReadyCLOUD je dostupná zdarma v online tržištích Apple App store a Google Play. Podrobnosti o zařízeních ReadyNAS jsou k dispozici na webu www.netgear.com/readynas a www.netgearcz.cz/…storage.html.

Novinky pro poskytovatele služeb

Pro poskytovatele služeb představil NETGEAR rodinu bezdrátových IP kamer, určenou pro zabezpečovací systémy. Kamera Ocuity 100 Wireless IP Camera HMNC100 (www.netgear.com/hmnc100) nabízí sledování obrazu v 720p rozlišení a umožňuje využívat volitelné dvoupásmové 802.11n Wi-Fi připojení s velkým dosahem a výkonem. NETGEAR Ocuity 500 Wireless IP Camera (HMNC500) (www.netgear.com/hmnc500 je zase první bezdrátovou IP kamerou svého druhu, která snímá obraz v HD rozlišení a nabízí revoluční multifunkční snímání i monitorovací algoritmy. Oproti modelu Ocuity 100 obsahuje také více senzorů, bohatší komunikační schopnosti a je vybavena magnetickým montážním systémem MagnaFast™. Oba modely kamer jsou velmi kompaktní a jejich design snadno zapadne do jakéhokoli interiéru.

netgear-hmnc500-nahled  

Prostřednictvím Android SDK adaptéru NETGEAR NTV300D NeoMediacast HDMI Dongle (NTV300D) (www.netgear.com/ntv300d) mohou uživatelé snadno povýšit jakýkoli televizor na přístroj kategorie Smart TV. Poskytovatelé služeb mohou využít nejnovějších Android aplikací a sestavit své vlastní softwarové „tržiště“ zahrnující prémiový i volně dostupný Over-the-Top (OTT) obsah. NeoMediacast podporuje Wi-Fi připojení 802.11ac, full HD 1080p rozlišení či DRM. Díky technologii Miracast lze navíc snadno využívat i funkci „bezdrátového displeje“ a zobrazovat obsah mobilních zařízení na velké obrazovce televizoru.

Více informací
Podrobnosti o všech novinkách společnosti NETGEAR představených v rámci veletrhu CES 2014 jsou k dispozici na webu netgear.com/about/press-releases/ a www.netgear.com/ces.

Zdroj: TZ NETGEAR.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme