Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netgear RangeMax WNR3500L

redakce 15.04.2010

Společnost NETGEAR uvádí na český trh bezdrátový gigabitový router WNR3500L. Tento špičkově vybavený router standardu Wireless-N nabízí maximální rychlost, pokrytí i stabilitu spolu se čtyřmi gigabitovými ethernetovými porty a přístupem ReadyShareTM k datovým úložištím přes integrované USB rozhraní.

Bezdrátový gigabitový router RangeMax Wireless-N byl vyvinut pro maximální spolehlivost a výkon, ale rovněž pro další přizpůsobení individuálním potřebám uživatelů. Z tohoto důvodu zvolila společnost NETGEAR jako vnitřní softwarové prostředí platformu Linux® s otevřeným kódem, neboť podporuje neomezenou škálu aplikací vytvořených mnoha vývojářskými partnery i specializovanou linuxovou komunitou pracující s otevřeným kódem. Mezi největší partnery z řad vývojářů patří například společnosti BigFoot Network, jež se zabývá zvyšováním síťových rychlostí pro online hraní, Leaf Networks zaměřující se na snazší vzdálený přístup, Paragon Software zdokonalující vysokorychlostní čtení a zápis souborů přes USB nebo Sputnik, specialista na problematiku hotspotů.

Pro router NETGEAR WNR3500L je k dispozici nejoblíbenější a zdarma dostupný firmware s otevřeným kódem založeným na Linuxu (DD-WRT, OpenWRT a Tomato), což amatérským i profesionálním vývojářům usnadňuje tvorbu široké škály doplňkových aplikací. Uživatelé si mohou firmware s otevřeným kódem založeným na Linuxu stáhnout z webových stránek komunity pro otevřený zdrojový kód www.myopenrouter.com.

Router pro náročné uživatele

Gigabitový router NETGEAR WNR3500L obsahuje 480MHz procesor MIPS® 74K s hardwarovou akcelerací, 8 MB flash paměti a 64 MB paměti RAM, což dostačuje i k provozování aplikací na podnikové úrovni. Přístroj je vybaven pěti ethernetovými porty 10/100/1000 (jeden WAN port a čtyři LAN porty) s technologií automatického zjišťování aktivního připojení a nabízí špičkové rychlosti přenosu dat ze sítě WAN do sítě LAN přesahující hranici 350 Mb/s.

Mezi podporovanými režimy modelu WNR3500L nechybí funkcionalita přístupového bodu 802.11n s režimem bezdrátového opakovače pro zvýšení dosahu. Tři interní přednastavené antény vyrobené z metamateriálu zajišťují maximální bezdrátový dosah a spolehlivá, vysoce stabilní spojení. Pro dosažení maximální průchodnosti dat doporučuje společnost NETGEAR používat spolu s routerem WNR3500L také Wi-Fi USB klíč, např. model NETGEAR RangeMax Wireless-N WN111.

Kromě portů gigabitového ethernetu obsahuje router WNR3500L také univerzální rozhraní USB 2.0. To mohou uživatelé využít např. pro připojení externího USB datového úložiště a následné ukládání dat po síti, vývojáři pak pro programování dalších aplikací využívajících funkcionalitu USB připojení – např. pro vzdálený přístup, podporu pro DLNA/UPnP Media Server či podporu USB modemů pro vysokorychlostní mobilní připojení typu 3G/4G/WiMax.

Uživatelé modelu WNR3500L se nemusejí příliš obávat ani síťových útoků, před kterými jim ochrání domácí síť i data integrovaný dvojitý firewall a funkce prevence proti útokům s cílem odepření služeb (Denial-of-service). Bezdrátové spojení zabezpečují protokoly Wi-Fi Protected Access (WPA) a WPA2-PSK, o rychlé a bezpečně připojení dalších síťových prvků, zařízení či počítačů se pak postará funkce Push ‘N’ Connect využívající protokol Wi-Fi Protected Setup (WPS).

 

Ceny a dostupnost

Bezdrátový gigabitový router NETGEAR WNR3500L je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena přístroje je stanovena na 2 290 Kč vč. DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme