Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

New World Beta: ničí hra od Amazonu špičkové grafické karty?

Jiří Palyza 23.07.2021

Beta verze hry New World od Amazonu jede na nejvyšší obrátky. Nicméně se objevují stížnosti na problémy s konkrétními grafickými kartami. Někteří hráči dokonce hlásí, že u špičkových modelů došlo k jejich zničení.

Kdo hraje novou hru New World od Amazonu by se měl mít na pozoru. Minimálně k tomu vyzývají různé příspěvky na fóru hry Forums.newworld.com, například ve vláknu "Issues with EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra", a diskuze na Redditu "Did the New World Beta brick your gpu?". Hráči, kteří používají grafickou kartu Nvidia RTX 3090 uvádějí, že ji hra dokáže zcela zničit. Selhávání ale hlásí i uživatelé RTX 3080, tedy poněkud levnějšího modelu řady Nvidia. Negativní zprávy se už nějaký čas hromadí a lze rozpoznat první příčiny.

Vypadá to, že problém hry New World se objevuje v souvislosti s načítáním úvodní obrazovky hry. Při dlouhých čekacích dobách na odezvu serveru, kdy se uživatelé zaseknou na stahování obrazovky, se karty pravděpodobně příliš zahřívají. Většina grafických karet RTX navíc pochází od výrobce EVGA. Nicméně stejný problém postihuje i modely od Gigabyte, které nevydržely tepelné zatížení.

New World: hrozí nebezpečí všem grafickým kartám?

Zatím se nedá jednoznačně říct, zda je problém pouze v grafických kartách, nebo v kombinaci více příčin. Je možné, že chyba v úvodní obrazovce nebo procesu vyřizování požadavků přístupů na server, vedoucí k dlouhým čekacím dobám, vede k potlačení bezpečnostních opatření grafických karet. Ty poté navýší svůj výkon nad únosnou mez, což vede k vyšší tepelné zátěži.

To je samozřejmě dlouhodobě škodlivé a může karty zničit. Zatím se zdá, že problém se vyskytuje pouze u karet RTX. Tvůrci hry se zatím nevyjádřili. Hráči, kteří chtějí mít jistotu, že nedojde k poškození jejich vlastního hardwaru, by se měli uzavřené beta verzi prozatím vyhnout. Minimálně do té doby, dokud nebude k dispozici aktualizace, která by problém vyřešila.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme