Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nikon COOLPIX P500 s 36násobným zoomem

redakce 01.07.2011

Společnost Nikon uvádí na náš trh kompaktní ultrazoom COOLPIX P500 s 36násobným přiblížením, výklopným LCD displejem s rozlišením 921 000 pixelů a možností záznamu videa ve Full HD rozlišení. Bude se prodávat za doporučenou cenu 9 900 Kč.

 

12,1megapixelový fotoaparát disponuje širokoúhlým objektivem o rozsahu 22,5 mm až 810 mm s 36násobným přiblížením, výklopným LCD displejem s rozlišením 921 000 pixelů a možností záznamu videa ve Full HD rozlišení.

36× zoom je ideální pro přiblížení vzdálených objektů, například při fotografování sportu nebo zvířat. Speciální boční ovladač zoomu umožňuje plynulé a stabilní zoomování v rámci velkého rozsahu zoomu při fotografování a pořizování videosekvencí.

Fotoaparát dále disponuje funkcemi pro snížení rizika rozmazání snímků, které automaticky potlačují výskyt rozmazaných snímků s využitím sedmi různých technologií:

·Hybridní redukce vibrací (pohybem obrazového snímače a elektronická) kombinovaně snižuje účinky chvění fotoaparátu pro maximální účinnost

·Vysoká citlivost k působení světla (až ISO 3200) snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a/nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení

·Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu

·Funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) automaticky vybírá nejostřejší snímek ze série až 10 pořízených snímků

·Motivový program Noční portrét kombinuje snímky s různou expozicí a zamezuje tak výskytu rozmazaných snímků

·Motivový program Noční krajina umožňuje pořizovat ostré snímky při použití nízkých citlivostí ISO

·Režim HDR v protisvětle nabízí v libovolné situaci maximální množství barevných odstínů

Během záznamu videosekvencí v rozlišení Full HD 1080p včetně stereofonního zvuku lze používat nejen optický zoom a automatické zaostřování, ale rovněž pořizovat statické snímky. Pro ještě větší všestrannost umožňuje COOLPIX P500 pořizovat zpomalené a zrychlené záznamy frekvencí až 240 obr./s (QVGA). K dispozici je také vestavěný konektor HDMI s podporou standardu HDMI-CEC, který umožňuje přímé propojení fotoaparátu P500 s televizorem HDTV pro přehrávání pořízených snímků a videosekvencí rodině a přátelům. Nikon COOLPIX P500 bude dostupný v barevném provedení red a black za doporučenou prodejní cenu 9 990 Kč.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud