Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nikon COOLPIX P900 s obřím optickým zoomem

redakce 21.03.2015

Nadšené fotografy přírody a noční oblohy potěší uvedení nového fotoaparátu Nikon COOLPIX P900, který je vybaven objektivem s neuvěřitelným 83násobným optickým zoomem a zachytí detaily nepozorovatelné lidským zrakem.

Optický zoom s výjimečně velkým rozsahem nabízí ohniskové vzdálenosti 24 mm až 2 000 mm a je s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšiřitelný až na 4 000 mm pro doposud největší přiblížení světa přírody a záznam jemných detailů na statických snímcích a Full HD videosekvencích. Objektiv se světelností f/2,8–f/6,5 produkuje brilantní snímky s vysokým rozlišením i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti 2 000 mm (ekvivalent u kinofilmu).

Fotoaparát nabízí rychlou odezvu, rychlé automatické zaostřování, zkrácenou dobu zpoždění závěrky a možnost fotografování z ruky teleobjektivem, které je díky vysoce rozvinuté optické redukci vibrací s dvojí detekcí (VR) a extrémně účinnou redukcí rozmazání obrazu (ekvivalentní fotografování o 5 EV kratším časem závěrky) výjimečně stabilní. Nová úroveň výkonnosti redukce vibrací zlepšuje potlačení účinků vibrací za pomoci současné detekce pohybů v objektivu (snímač úhlové rychlosti) a v obrazovém snímači (informace o vektoru pohybu) a umožňuje tak přesnější kalkulaci úrovně rozmazání obrazu a dosažení výrazně vyšší účinnosti.

nikonp900-nahled

Velký 7,5cm/3˝ výklopný a otočný monitor LCD (RGBW) s 921 000 pixely a vestavěný elektronický hledáček, které umožňují snadno střídat styly fotografování (snímač pohledu do hledáčku přitom automaticky přepíná mezi monitorem a hledáčkem v okamžiku přiblížení oka k hledáčku), poskytují všestranné možnosti tvorby kompozice u rychle se měnících objektů. Vestavěné mezinárodní systémy satelitní navigace GPS/GLONASS/QZSS umožňují zcela přesně sledovat místa pořízení snímků a poskytují rychle podrobné informace bez ohledu na to, kde na světě se právě na svých cestách nacházíte. Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora technologie NFC usnadňují okamžité sdílení snímků tlačítkem Wi-Fi nebo jednoduchým klepnutím fotoaparátem s povolenou funkcí NFC do stejně vybaveného chytrého zařízení.

Výjimečná úroveň detailů a skvělé možnosti

 

S 83násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšířit až na 166násobný, a rychlou odezvou zprostředkovanou rychlým automatickým zaostřováním a zkrácenou dobou zpoždění závěrky pořídíte snímky s úrovní detailů, jakou jste až doposud považovali za nedosažitelnou. Tlačítko zoomu se skokovým vrácením vedle ovladače zoomu vám umožní ihned znovu zaměřit v záběru ztracený objekt dočasným nastavením širokoúhlé ohniskové vzdálenosti a zajistí, že vám neuniknou rychle se pohybující objekty v přírodě. Velký výklopný a otočný 7,5cm/3˝ monitor s všestrannými možnostmi kompozice – a vestavěný elektronický hledáček – vám pomohou přizpůsobit se náročným snímacím podmínkám, zatímco optická redukce vibrací s dvojí detekcí a účinností 5 EV koriguje chvění fotoaparátu i při použití extrémně dlouhé maximální ohniskové vzdálenosti objektivu a zaručuje snadné pořizování kvalitních statických snímků a Full HD videosekvencí (1 080/60p) z ruky. Full HD videosekvence lze díky zoomu pro mikrofon, který mění směrovou charakteristiku mikrofonu fotoaparátu v souladu s nastavením zoomu, zaznamenávat včetně vysoce kvalitního směrového zvuku.

Záznam míst pořízení snímků a okamžité sdílení

Veškerá data potřebná pro zaznamenání polohy míst pořízení snímků jsou okamžitě a přesně získávána pomocí vestavěného zařízení GPS/GLONASS/QZSS bez ohledu na to, kde na světě právě cestujete. Snímky, které pořídíte na svých cestách, můžete ihned sdílet díky vestavěnému připojení Wi-Fi a podpoře NFC, a zůstat tak v trvalém kontaktu se sociálními médii – stačí jen stisknout tlačítko Wi-Fi nebo klepnout fotoaparátem s povolenou funkcí NFC do stejně vybaveného chytrého zařízení.

Souhrn klíčových vlastností

 • Objektiv s extrémně velkým rozsahem zoomu: S objektivem NIKKOR vybaveným 83násobným optickým zoomem – který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšířit až na 166násobný – zachytíte i detaily, které nemůžete vidět vlastním zrakem.
 • Optická redukce vibrací s dvojí detekcí (VR) a účinností 5 EV: Systém redukce vibrací rozpoznává pohyby a lépe potlačuje účinky vibrací pro stabilní fotografování teleobjektivem z ruky.
 • Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: Obrazový snímač umožňuje snadno dosáhnout ostrých snímků s bohatými detaily i za velmi nízké hladiny osvětlení. Můžete právem očekávat špičkový výkon.
 • Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS s podporou bodů zájmu (POI): Mezinárodní systémy satelitní navigace GPS/GLONASS/QZSS umožňují rychle získat podrobné informace o poloze pro sledování vaší cesty.
 • Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC: Stisknutím tlačítka Wi-Fi nebo klepnutím fotoaparátem s povolenou funkcí NFC do stejně vybaveného chytrého zařízení můžete sdílet snímky na libovolném místě.
 • Propracovaná rychlá odezva: Díky rychlejšímu automatickému zaostřování a zkrácenému zpoždění závěrky (cca 0,12 s při použití širokoúhlého objektivu) nikdy nezmeškáte žádný rozhodující okamžik.
 • Velký výklopný a otočný monitor LCD: 7,5cm/3˝ výklopný a otočný monitor (RGBW) s cca 921 000 pixely a technologií Clear Color Display nabízí všestranné úhly pohledu pro zkoumání zajímavých tvůrčích kompozic.
 • Full HD videosekvence: Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje zaznamenávat perfektně plynulé videosekvence (1 080/60p) s vysoce kvalitním zvukem, který zajišťuje mikrofon se směrovou charakteristikou proměnnou v závislosti na nastavení zoomu.
 • Časosběrné snímání: Stačí jen vybrat odpovídající motivový program a ze statických snímků pořízených s pomocí časového spínače se vytvoří 10 sekund dlouhé časosběrné videosekvence.
 • Zoom pro mikrofon: Full HD videosekvence lze díky zoomu pro mikrofon, který mění směrovou charakteristiku mikrofonu fotoaparátu v souladu s nastavením zoomu, zaznamenávat včetně vysoce kvalitního směrového zvuku.
 • Optický člen ze skel Super ED: Zaručuje zachování kompaktních rozměrů tubusu objektivu i při extrémním rozsahu zoomu a poskytuje lepší korekci barevné vady.
 • Režimy Měsíc a Sledování ptáků: Automatická volba motivových programů zjednodušuje pořizování snímků obtížných objektů, jako jsou snímky měsíce nebo ptáků, na zaostření a zaměření objektu.
 • Široký pozorovací úhel: Monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem usnadňuje využití neobvyklých úhlů pohledu. Dovoluje tak fotografovat například z nadhledu nebo z podhledu.
 • Přizpůsobitelné funkční tlačítko (Fn): Často používané funkce lze pro rychlou změnu nastavení jedním stisknutím přiřadit tlačítku Fn.
 • Volič expozičních režimů: Volič expozičních režimů poskytuje snadný přístup ke klíčovým nastavením, jako jsou manuální expoziční režimy (P/S/A/M), a dovoluje snadno ovládat fotoaparát jednou rukou.
 • Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu rychle a přesně lokalizuje objekt a automaticky jej zaostří pro získání brilantních snímků za všech okolností.
 • Předvolby COOLPIX Picture Control: Za pomoci předvoleb Picture Control, jako je předvolba Živý pro snímky se sytými barvami nebo Monochromatický pro černobílé snímky, můžete jednoduchým způsobem přizpůsobovat výsledný vzhled snímků.
 • Vestavěný elektronický hledáček: Snímač pohledu do hledáčku automaticky přepíná z monitoru na elektronický hledáček v okamžiku přiblížení oka k hledáčku.
 • Tlačítko zoomu se skokovým vrácením: Toto tlačítko umístěné vedle ovladače zoomu umožňuje okamžité nastavení širokoúhlé ohniskové vzdálenosti pro rychlé vyhledání a zaměření objektu ztraceného mimo záběr.
 • Boční ovladač zoomu: Boční ovladač zoomu umožňuje ovládat zoom levou rukou pro eliminaci chvění fotoaparátu a dosažení ostrých snímků za všech okolností.
 • Baterie s dlouhou výdrží: Baterie s vyšší kapacitou a energeticky úsporná konstrukce fotoaparátu umožňují pokračovat déle ve fotografování a dosáhnout většího počtu statických snímků i Full HD videosekvencí.
 • Korekce zábleskové expozice: Korekce zábleskové expozice (v rozmezí −2 až +2 EV) umožňuje dosáhnout perfektně vyvážených expozic a pomáhá se správným dávkováním zábleskového světla na objekt.
 • 19 motivových programů: Fotoaparát za vás může provést nejvhodnější nastavení všech parametrů podle snímací situace. Stačí jen vybrat motivový program nejlépe odpovídající fotografovanému motivu.
 • EXPEED C2: Výkonný systém zpracování obrazu Nikon zaručuje vysokou kvalitu obrazu, rychlý provoz a vysokou citlivost ISO.
 • NIKON IMAGE SPACE: Při použití cloudové služby Nikon pro ukládání a sdílení snímků máte k dispozici zdarma úložný prostor online o kapacitě 20 GB na serveru www.nikonimagespace.com.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme