Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nikon představuje dva nové 18–55mm objektivy DX se zoomem

redakce 12.01.2016

Nikon rozšiřuje nabídku objektivů NIKKOR o dva nové modely formátu DX se zoomem, které umožňují pořizovat skvělé fotografie i videosekvence v každodenních situacích

Díky kompaktnímu provedení a rozsahu zoomu od širokoúhlého po základní jsou modely AF-P DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G VR a AF-P DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G ideálními univerzálními objektivy pro fotografy, kteří používají základní digitální jednooké zrcadlovky značky Nikon. Tyto víceúčelové objektivy představují inteligentní řešení pro věrné zachycení každodenních okamžiků – od záběrů z měst a snímků krajiny až po portréty a fotografie z rodinných akcí. Oba objektivy pokrývají oblíbený rozsah ohniskové vzdálenosti 18–55 mm a disponují světelností f/3,5–5,6. Jde také o první objektivy NIKKOR s novým krokovým motorem značky Nikon, který rychle zaostřuje a je ideální pro záznam videosekvencí. Objektiv AF-P DX NIKKOR 18–55 mm VR je vybaven technologií redukce vibrací Nikon, která zajišťuje brilantní a nerozmazané snímky, a to zejména při nízké hladině osvětlení. Oba modely se pak mohou pochlubit mechanismem teleskopického tubusu objektivu, který nabízí vynikající přenosnost. Tyto za všech okolností výkonné objektivy s ohniskovou vzdáleností 18–55 mm nabízejí začínajícím uživatelům digitálních jednookých zrcadlovek skvělou kvalitou obrazu a víceúčelovost za přijatelnou cenu (zejména při nákupu v sadě).

Díky krokovému motoru Nikon zaostřují oba nové objektivy tiše a jsou rychlejší než doposud. Při pořizování snímků s využitím zoomu lze objekty ihned a naprosto přesně zaostřit. Při natáčení videosekvence umožňuje motor plynule přesouvat oblast zaostřování od objektu k objektu. Přitom pracuje téměř neslyšně. Natočené videosekvence tak nejsou rušeny zvuky zaostřování objektivu, které sice bývají nenápadné, ale přesto slyšitelné.  Oba objektivy NIKKOR s ohniskovou vzdáleností 18–55 mm jsou navrženy tak, aby začátečníkům umožnily fotografovat intuitivněji. Jsou ideální volbou pro každého, kdo se učí fotografovat digitální jednookou zrcadlovkou. Díky kompaktnímu a lehkému provedení se s oběma objektivy snadno manipuluje. Jde také o první objektivy Nikon, které uživateli umožňují pomocí menu fotoaparátu přepínat mezi automatickým a manuálním zaostřováním nebo zapínat a vypínat funkci redukce vibrací (VR)*. Na samotném tubusu objektivu žádné přepínače nejsou, takže nehrozí nebezpečí nechtěné změny nastavení těsně před pořízením snímku. Tělo objektivu AF-P DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G VR váží pouhých 205 g, hmotnost objektivu AF-P DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G činí dokonce jen 195 g. Oba objektivy se při nečinnosti zavírají, takže je na víkendový výlet velmi snadno zabalíte do batohu nebo je prostě necháte nasazené na fotoaparátu. 

Objektivy jsou konstruované pro maximální využití vysokého počtu pixelů a pokročilého obrazového snímače digitálních jednookých zrcadlovek Nikon formátu DX. Oba objektivy jsou osazeny dvěma asférickými členy, které minimalizují sférickou aberaci a další formy zkreslení. Díky tomu můžete pořizovat fotografie a videosekvence ve vysokém rozlišení s živými barvami, vynikajícím kontrastem a brilantními detaily.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud