Přejít k hlavnímu obsahu

File Organizer 2024

Martin Kučera 13.06.2024
Zdroj: Chip

Malý programFile Organizer vám pomůže s pravidelným úklidem pevného disku počítače a automatickým tříděním souborů do složek dle jejich vlastností. Takže i když například budete nadále odkládat soubory na plochu, jak máte ve zvyku, program je následně roztřídí podle vašich zadaných pravidel. Plná verze - Chip 07/2024.

Pokud se vaše pracovní plocha stala nepřehlednou změtí nejrůznějších fotografií a dokumentů, použijte nástroj, který je bude automaticky uklízet.

Plnou verzi programu je možné pořídit on-line prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 115 korun. Díky tomu získáte přístup k On-line DVD, kde najdete informace k programu a registraci licence.

Mnozí uživatelé Windows hromadí své soubory a ikony přímo na ploše počítačů. Často jsou to stažené soubory, nově pořízené fotografie nebo nedávno upravované dokumenty. Tento přístup ale samozřejmě brání v rychlém přehledu toho, co je důležité. Hned po instalaci vás program upozorní, že nejprve analyzuje váš počítač a vytvoří si databázi souborů a že z důvodu správných funkcí bude spuštěn vždy s každým startem počítače. Následně se program spustí s možností přehrání instruktážního videa, kde se seznámíte s funkcemi a nastavením programu. I když video není česky, není od věci se na něj podívat. Usnadní vám to pochopit nastavení funkcí. V programu Abelssoft File Organizer si nejprve označíte složky, jejichž obsah má aplikace monitorovat a automaticky třídit. Pro toto automatické třídění je nutné nastavit pravidla, vycházející z názvů, formátů a dalších vlastností souborů, případně jejich kombinace. Snadno tedy roztřídíte například fotky a dokumenty, hromadně nakopírované do sledované složky, nebo třeba z USB flash disku nebo paměťové karty, připojené k počítači. To ale není vše – dále můžete podle pravidel soubory také mazat, přesouvat do archivních složek nebo zálohovat. Abelssoft File Organizer přitom zohledňuje například i dobu, uplynulou od poslední změny daného souboru. V hlavním okně programu se pak dozvíte, kolik místa vám File Organizer pomohl ušetřit. Pravidel třídění si můžete v programu nastavit kolik budete potřebovat. Můžete snadno uklidit a roztřídit externí disky, například data na pevných USB discích. Stačí jej připojit, nastavit pravidlo a automatizované procesy je uklidí podle nastavených instrukcí.

Plnou verzi programu File Organizer 2024 v ceně 400 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Období provedení registrace, instalace a aktivace je zaručeno do konce července 2024.

Plná verze | On-line registrace | AJ, NJ | Windows 7-11 (32/64 bit)
www.abelssoft.com

Při prvním spuštění zobrazí program Abelssoft File Organizer přehled funkcí a také názornou nápovědu ke svému ovládání. Důležité přitom je, že po nastavení pravidel třídění souborů bude File Organizer pracovat do značné míry automaticky. Například při připojení USB flash disku budou soubory automaticky přesunuty do přednastavených složek.

V programu Abelssoft File Organizer najdete několik již přednastavených úloh, které stačí jen drobně upravit. Například úloha »Pictures« obsahuje pravidla na přenos fotek a obrázků, kdy už stačí jen zvolit zdrojovou a cílovou složku pro třídění souborů.

Pravidla třídění souborů se aplikují na složky, zařazené na seznamu »Monitored Folders«. Stačí jen kliknout na tlačítko »Clean all« v hlavním okně programu. Po každém třídění souborů doplní File Organizer statistiku, kolik souborů program zpracoval, jaký prostor na disku uvolnil a kolik vám ušetřil času.

Pravidla pro třídění souborů s programem Abelssoft File Organizer mohou být velmi podrobná a také je lze různými způsoby kombinovat. Základem je třídění podle typu souboru (obrázky, videa, dokumenty atd.), ale do třídění můžete zapojit také názvy složek i samotných souborů, včetně podmínek, že název musí, či naopak nesmí, obsahovat daný řetězec znaků. Další kritéria pak vycházejí i z data vytvoření nebo třeba poslední změny obsahu souboru.

Všechny plné verze na Chip DVD 07/2024.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme