Přejít k hlavnímu obsahu

AntiRansomware 2024

Martin Kučera 13.06.2024
Zdroj: Chip

AntiRansomware chrání počítač před vyděračským softwarem, který zašifruje data na disku a žádá výkupné za jejich opětovné zpřístupnění. V okamžiku podezřelé manipulace s daty vypne program celý počítač. Nový start spustí systém v nouzovém režimu, kdy je možné počítač odvirovat nebo zálohovat data. Plná verze - Chip 07/2024.

Internet přináší stále rafinovanější hrozby, kterým běžné antiviry již nezvládají čelit. Proto můžete rozšířit zabezpečení počítače o další úroveň.

Plnou verzi programu je možné pořídit on-line prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 115 korun. Díky tomu získáte přístup k On-line DVD, kde najdete informace k programu a registraci licence.

Ransomware, tedy škodlivý vyděračský software, je velmi aktuální hrozbou, na kterou se soustředí všichni hlavní výrobci bezpečnostních programů. Ransomware je totiž velmi nebezpečný, protože útočí na důležitá data na disku počítače, která zašifruje a tím zcela znepřístupní. Nemáte-li data zálohována na jiném místě, často vám pak nezbyde, než tvůrci ransomwaru zaplatit výkupné, aby vaše data opět dešifroval. Samozřejmě přitom nemáte žádnou záruku, že se po zaplacení se svými daty opěr setkáte. Naštěstí existuje účinná ochrana, která využívá sofistikované algoritmy k detekci vzorů chování škodlivých kódů. Program AntiRansomware běží na pozadí operačního systému Windows, kontroluje klíčové složky s uživatelskými daty (moje soubory, moje obrázky, moje videa, má hudba...) a zamezí podezřelým operacím s nimi. Pokud AntiRansomware detekuje škodlivý program při pokusu zašifrovat vaše data, zastaví jej a okamžitě restartuje počítač. Poté počítač naběhne v nouzovém režimu, kdy je ransomware neaktivní. Průvodce vysvětlí uživateli, co se stalo a poskytuje mu podrobné pokyny pro odstranění poškozených souborů a odvirování stroje.

Plnou verzi programu AntiRansomware 2024 v ceně 400 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a update. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Období provedení registrace, instalace a aktivace je zaručeno do konce července 2024.

Plná verze | On-line registrace | AJ, NJ | Windows 7-11 (32/64 bit)
www.abelssoft.com

Seznamte se jak ohrožuje ransomware váš počítač. Program AntiRansomware 2024 ve výchozím nastavení chrání standardní složky s dokumenty, fotkami, videi a hudbou ve Windows. Sami můžete zvolit další složky, o jejichž obsah se má program AntiRansomware postarat. Použijte k tomu tlačítko »Add Folder«.

Kromě případné volby dalších složek s důležitými soubory není třeba program AntiRansomware nijak nastavovat. V předvolbách, dostupných pod tlačítkem s ozubeným kolem, si jen zkontrolujte, zdali je aktivováno automatické spouštění programu se startem Windows.

AntiRansomware nedetekuje jako škodlivé programy aplikace na šifrování dat, s pomocí kterých chráníte důležitá data před cizíma očima. Pokud ale k napadení ransomwarem dojde, zobrazí se varovné okno, aplikace odešle informační e-mail na přednastavenou adresu a restartuje počítač do nouzového režimu.

Funkce aplikace AntiRansomware nijak nekolidují s běžnými antivirovými programy nebo komplexními bezpečnostními balíky. To znamená, že můžete AntiRansomware bez problému instalovat i do počítače, kde běží standardní antivir Microsoft Defender nebo  například plnou verzi AVG Internet Security v edici pro čtenáře Chipu. Při běhu na pozadí konzumuje aplikace AntiRansomware jen minimální podíl hardwarových zdrojů počítače, tedy asi 1 % výkonu procesoru a kolem 11 MB kapacity operační paměti.

Všechny plné verze na Chip DVD 07/2024.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme