Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia 500: Levný smartphone

redakce 01.08.2011

Společnost Nokia dnes představila model Nokia 500, levný smartphone s dotykovým displejem, který nedělá kompromisy v oblasti kvality ani výkonu. Nokia 500 v sobě spojuje v současné době nejvýkonnější procesor společnosti Nokia, 5 megapixelový fotoaparát, skvělý multimediální přehrávač a předinstalované mapy s hlasovou navigací. Nokia 500 tak rozšiřuje portfolio mobilních telefonů Nokia do oblasti levných smartphone. Coby nejnovější přírůstek v rodině telefonů na platformě Symbian, je Nokia 500 postavena na nejnovějším systému Symbian Anna, který nabízí vylepšené softwarové funkce, webový prohlížeč a nové Ovi Mapy.

Zůstat ve spojení s přáteli a rodinou je s Nokia 500 velice rychlé a jednoduché. Facebook, Twitter, RenRen a další sociální sítě i chatovací služby jsou k dispozici přímo na domovské obrazovce. Se svým 1 GHz procesorem je Nokia 500 jedním z nejrychlejších smartphonů ve své kategorii. Uživatelé tak mohou v jeden okamžik používat velké množství aplikací, rychle a snadno mezi nimi přepínat a využívat ty nejnáročnější aplikace bez zpomalení telefonu. Nokia 500 také nabízí nejnovější technologii společnosti Nokia pro surfování po internetu, která ve spojení s výkonným procesorem nabízí více než uspokojivé výsledky.

Tento cenově dostupný smartphone se může pochlubit také nejnovějšími mapami od společnosti Nokia s optimalizací pro sociální sítě. Uživatel tak může provést snadno check-in v nejrůznějších lokalitách po celém světě. Offline hlasová pěší i automobilová navigace dostupná pro více než 80 zemí zase pomůže zamezit vysokým účtům za datový roaming.


Nokia 500 – technické parametry

•       1 GHz procesor a podpora WLAN pro rychlý přístup k aplikacím a zábavě

•       5 MPx fotoaparát podporující záznam videa

•       Ovi Mapy s bezplatnou celosvětovou automobilovou i pěší navigací, aplikace Tady a teď umožňující zjistit, co se zrovna děje kolem vás

•       Ovi Obchod s aplikacemi a dalším obsahem

•       Hudební přehrávač, stero FM rádio, internetové rádio

•       Nový Symbian Anna s rychlejším surfováním po webu a vylepšeným dotykovým rozhraním, včetně QWERTY klávesnice v režimu na výšku a v režimu s dělenou obrazovkou

•       Snadno dostupná WLAN prostřednictvím widgetu na domovské obrazovce

Cena smartphonu se bude pohybovat kolem 4500 Kč vč. DPH. K dispozici bude ve třetím čtvrtletí letošního roku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme