Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia E6 a Nokia X7

redakce 12.04.2011

Společnost Nokia dnes představila dva nové chytré telefony, Nokia E6 a Nokia X7, zaměřené na podnikatele, respektive nadšence do multimédií. Tyto dva modely jsou prvními chytrými telefony Nokia, které obsahují inovovaný systém Symbian s novými ikonami, funkcemi a vylepšeným ovládáním jako je například zdokonalené zadávání textu, rychlejší webový prohlížeč a upravené Ovi Mapy.

Nokia E6 navazuje na obrovský úspěch svých předchůdců Nokia E71 a Nokia E72. Jedná se o tenký chytrý telefon zaměřený na business zákazníky s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a dotykovým displejem s vysokým rozlišením. Na konstrukci telefonu byly použity prémiové materiály jako sklo a nerezová ocel. Telefon si navíc zachovává kompaktní rozměry, díky kterým je možné jej snadno ovládat jak jednou, tak oběma rukama. Nokia E6 nabízí výjimečnou výdrž baterie a širokou škálu integrovaných komunikačních řešení na platformě Microsoft, včetně přístupu k Microsoft Exchange Serveru, aplikace Microsoft Communicator Mobile a Microsoft SharePoint.

Nokia X7 je chytrý telefon zaměřený na zábavu. Se svým 4“ displejem je ideální na hraní her a díky 8 megapixelovému fotoaparátu umožňuje pořizovat skvělé fotografie či HD video. Výrazný design Nokia X7 v sobě kombinuje plynulý přechod mezi nerezovou ocelí a sklem, díky čemuž dobře padne do ruky a je dostatečně odolný. Nokia X7 bude dodávána s předinstalovanými populárními hrami ve vysokém rozlišení Galaxy on Fire HD a Asphalt 5 HD.

Nokia E6 a Nokia X7 jsou zároveň prvními chytrými telefony, které obsahují kompletní update systému Symbian.  Tento update nabízí velké množství vylepšení, včetně nových ikon, zdokonaleného zadávání textu, rychlejšího webového prohlížeče a inovovaných Ovi Map s vylepšeným vyhledáváním a trasami hromadné dopravy. Aktualizovaný Symbian také nabízí celou řadu nových funkcí zaměřených zejména na business uživatele, jako jsou nové bezpečnostní funkce s hardwarově akcelerovaným šifrováním a inovovaný poštovní klient s podporou pro pozvánky na schůzky v kalendáři. V následujících měsících bude tento update nazvaný Symbian Anna k dispozici také u nově prodávaných modelů Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6-01 a bude jej možné také zdarma stáhnout pro již zakoupené přístroje.

Dlaší info: http://events.nokia.com/discover-symbian


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme