Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia Lumia 625 a Nokia 515 přichází na český trh

redakce 12.09.2013

Společnost Nokia oznámila termíny zahájení prodeje telefonů Lumia 625 a Nokia 515 v ČR. Přístroje budou na volném trhu k dispozici již ve druhé polovině září. Orientační cena modelu Nokia Lumia 625 je 6 990 Kč a orientační cena modelu Nokia 515 je 3790 Kč včetně DPH.

V tuto chvíli potvrzená dostupnost u operátorů: Model Nokia Lumia 625 bude dostupný u operátorů Telefónica Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Nokia 515 bude dostupná u operátora Telefónica Czech Republic.

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 625 je cenově dostupný 4G chytrý telefon s 4,7“ LCD displejem a s podporou pro 4G. Na trh přichází v pěti zářivých barvách a s výměnnými kryty. Nokia Lumia 625 přináší také řadu inovací, které je možné nalézt u nedávno představené vlajkové lodi Nokia Lumia 1020. Ty zahrnují integrované fotografické aplikace jako například Nokia Smart Camera, která nabízí šikovné funkce: odstraňování nežádoucích objektů z fotografií, či Nokia Cinemagraph, která proměňuje fotografie v živoucí vzpomínky doplněné pohybem.

Nokia Lumia 625 je poháněna nejnovější verzí operačního systému Windows Phone 8, včetně aktualizace Nokia Lumia Amber. Živé dlaždice přímo na domovské obrazovce a dlaždice Lidé usnadňují udržování kontaktů s přáteli a rodinou. Windows Phone 8 také zahrnuje propojení s Xbox Live, Microsoft Office a 7 GB online SkyDrive úložiště, které uživatelům usnadňují jejich každodenní život.

S přístupem k více než 165 000 aplikacím, včetně Vimeo, Temple Run a WhatsApp, nabízí Nokia Lumia 625 rychlejší mobilní zábavu i bezpečnější surfování po internetu s využitím Internet Exploreru 10. Nokia Lumia 625 podporuje SD karty a paměť je možno rozšířit až o 64 GB.

Nokia se také spojila s Coloud a vytvořila sluchátka BOOM, která kombinují vysokou kvalitu zvuku s výborným poměrem cena/výkon, a přinášejí integrovaný mikrofon, tlačítka pro příjem hovorů i ovládání hudebního přehrávače.

Nokia Lumia 625 bude dostupná v široké škále barev, včetně oranžové, žluté, zářivě zelené, bílé a černé, které budou doplněny o řadu výměnných krytů umožňujících dodatečnou personalizaci.

Nokia 515

Telefon zabalený v lehkém hliníku v sobě kombinuje moderní design, vysoce kvalitní materiály a špičkový výkon. Nokia 515 bude dostupná jak  ve variantě s podporou pro  jednu SIM kartu tak i ve variantě  podporující dvě  SIM karty využívající  technologii  Easy Swap Dual SIM.

Nokia 515 jasně odráží zaměření společnosti Nokia na design, jednoduchost, čistotu a kvalitu zpracování. Displej je vyroben ze skla Gorilla Glass 2 odolného proti poškrábání, které je hladce zaobleno a usazeno do těla telefonu. Součástí telefonu je také vysoce leštěná čočka fotoaparátu. Nokia 515 bude dostupná v černé nebo bílé barvě a její elegantní profil a hliníkové tělo se přesně hodí pro zastánce designového minimalismu. S tloušťkou pouhých 11 mm se Nokia 515 perfektně schová i do té nejmenší kapsy či kabelky.

S Nokia 515 lidé nikdy nepropásnou moment, který chtěli fotoaparátem zachytit. Chytrý fotoaparát nabízí rozlišení 5 megapixelů, LED blesk i pokročilé fotografické funkce pro zachycení, editování a sdílení fotografií, včetně funkcí:

  • Panorama – pro širokoúhlé záběry, včetně skupinových fotografií a panoramat
  • Sekvenční snímání pořiďte až pět snímků v řadě za sebou na jedno stisknutí spouště, a vyberte si ten nejlepší z celé série.
  • Autoportrét – pro perfektně vycentrované autoportréty, a to i bez využití předního fotoaparátu. Vestavěný hlasový průvodce zajistí, abyste byli ještě před stiskem spouště ve středu záběru.

Sdílení fotografií s přáteli a rodinou je rychlé a snadné, navíc jednotlivé fotografie lze přímo z galerie sdílet na sociálních sítích. Lidé mohou také sdílet fotografie i další obsah s využitím exkluzivně dostupné technologie Nokia Slam, která je v modelu Nokia 515 zabudována. Ta funguje na základě přenosu fotografií či kontaktních údajů na sousední telefon s podporou Bluetooth, a to během několika málo kliknutí a bez nutnosti párovat obě zařízení.

Nokia 515 podporuje rychlý 3,5 G HSDPA internet. Telefon nabízí ve verzi s jednou SIM kartou výdrž až 38 dní. S optimalizovaným HSDPA internetem a vestavěnou cloudovou kompresí dat je mobilní surfování po webu až o 90 procent efektivnější, což pomáhá lidem využít jejich datové tarify na maximum. Populární aplikace jako Facebook, Twitter, či Nimbuzz jsou již předinstalované v telefonu. Podpora pro Mail for Exchange umožňuje lidem přístup k pracovním e-mailům a přímou synchronizaci jejich kalendářů a kontaktů. Telefon lze také prostřednictvím USB kabelu připojit k počítači či notebooku a využívat ho jako modem.

Nový telefon přichází vybavený podporou pro HD voice, díky čemuž si budou moci jeho majitelé užívat křišťálově čistý zvuk i v hlučném prostředí.  S předinstalovanou aplikací Transfer pak mohou synchronizovat své kontakty přímo s telefony Lumia či jinými chytrými telefony na platformách Windows Phone 8 či Android, a proměnit tak Nokia 515 v ideální sekundární telefon. Navíc pro ty, kteří rádi využívají separátního telefonu pro hlasové hovory, nabízí Nokia 515 využití té samé micro SIM karty, která se typicky nachází v chytrých telefonech.

Zdroj: TZ Nokia.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme