Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia oznamuje dostupnost 6" Lumie 1520

redakce 09.12.2013

Nokia Lumia 1520 přináší 1080p Full HD displej s úvodní obrazovkou rozšířenou o třetí sloupec živých dlaždic, který umožňuje uživatelům dostat se ke svým oblíbeným aplikacím rychleji a bez nutnosti posouvání se po displeji. Orientační cena modelu Nokia Lumia 1520 je 16 990 Kč.

Díky 20Mpx fotoaparátu PureView s optickou stabilizací obrazu, technologií oversamplingu a podporou zoomu mohou uživatelé snadno pořizovat a editovat vysoce kvalitní fotografie. Nokia Lumia 1520 spolu s aplikacemi Nokia Storyteller a Nokia Camera vdechuje život osobním příběhům. Větší displej také usnadňuje využívání Microsoft Office na cestách.

1200-nokia-lumia-1520-group-shot-1-nahled

Větší displej umožňuje lépe vyprávět příběhy

Lumia 1520 staví na inovacích v oblasti fotoaparátu představených v modelu Lumia 1020, které byly nyní optimalizovány pro větší displej a dále vylepšeny, a to včetně nové aplikace Nokia Camera. Nokia Camera integruje ty nejpopulárnější fotografické režimy – Pro, Smart a video – do jediné aplikace pro pořizování fotografií. Podobně jako v případě Lumia 1020 i zde mohou fotografie díky vestavěným možnostem zoomování, změny výřezů a možnosti pořizovat paralelně snímky v nízkém i vysokém rozlišení vyprávět různé příběhy.

Pro pořizování výjimečných videozáběrů zachycuje Nokia Lumia 1520 full HD video spolu s čistým zvukem. Telefon se také chlubí technologií Nokia Rich Recording se čtyřmi mikrofony, která nabízí směrový stereo záznam umožňující zachytit zvuk bez ruchů pocházejících z ostatních směrů. Zachycený zvuk je tak přesný a čistý.

Vůbec poprvé také došlo k propojení technologií pro zpracování obrazu PureView a mapových podkladů HERE. Stalo se tak v aplikaci Nokia Storyteller, která v sobě integruje tyto dva charakteristické prvky telefonů Lumia. Prožijte znovu své vzpomínky v nové dynamické a interaktivní formě spolu s aplikací Nokia Storyteller, která automaticky propojuje pořízené fotografie s informacemi o poloze z aplikací HERE a vytváří chronologický obraz cesty na mapě. Zmenšením fotografie odhalíte body zájmu označené na mapě, včetně kontaktních údajů, uživatelských recenzí a dokonce i instrukcí pro navigaci k danému místu. Zobrazování fotografií na mapě umožňuje vzpomínkám skutečně ožít. Navíc je zde k dispozici režim automatického přehrávání videí, animovaných obrázků a sekvenčních pohybů uvnitř statických fotografií.

Buďte produktivnější

Nokia Lumia 1520 umožňuje majitelům díky vestavěnému softwaru Microsoft Office dělat s dokumenty co chtějí a kdykoliv chtějí: zobrazování a editace souborů aplikací Word, Excel a PowerPoint na cestách se díky dodržení původního formátování na 6“ displeji a využití procesoru Qualcomm Snapdragon 800 stává ještě efektivnější. Dokumenty lze navíc zálohovat na 7GB bezplatné a bezpečné cloudové úložiště SkyDrive nebo ukládat na micro SD kartu o velikosti až 64 GB. Díky tomu si můžete být jistí, že každý editovaný dokument budete moci uložit i na cestách.

1200-nokia-lumia-1520-cover-3-nahled

Rozšířená úvodní obrazovka umožňuje vidět více

Třetí sloupec živých dlaždic na Nokia Lumia 1520 umožňuje lidem přinést více obsahu, který je pro ně důležitý, přímo na úvodní obrazovku a vidět tak jediným pohledem více ze svého kalendáře, e-mailů, poznámek a hudby. Aktualizace také přináší aplikaci Nokia Glance, která umožňuje při vypnutém displeji zobrazovat upozornění na zmeškané hovory a nové e-maily.

Nokia Lumia 1520 v sobě integruje bezdrátové nabíjení a umožňuje využít výhod nové přenosné bezdrátové nabíjecí destičky Nokia DC-50, která pomáhá nabíjet telefony na cestách.

 

Nokia Lumia 1520

 

Operační systém

Windows Phone 8 s nejnovější aktualizací

HERE navigační a mapové služby

HERE navigační a mapové služby: bezplatné celosvětové HERE Mapy a HERE Autem+; Bezplatná HERE MHD k dispozici ke stažení

Displej

6” full HD 1080p LCD. Skvěle čitelný venku, technologie ClearBlack, High Brightness Mode, čitelný na přímém slunečním světle, Super sensitive touch pro ovládání v rukavicích a ovládání nehty s ochranou prostřednictvím Gorilla glass 2

Akumulátor

3400 mAh s integrovaným bezdrátovým nabíjením (kompatibilní se standardem Qi)

Procesor

2,2 GHz Quad Core Snapdragon 800

Hlavní fotoaparát

PureView 20 MP Auto Focus s optikou ZEISS a optickou stabilizací obrazu (OIS), 2× bezeztrátový zoom, dual LED blesk, 1080p @ 30 fps video s optickou stabilizací obrazu.

Přední fotoaparát

1,2 Skype HD 720p video

Audio

Technologie Rich Recording se čtyřmi mikrofony, Wideband Voice a redukce šumu využívající čtyři mikrofony, Dolby® Headphone, grafický ekvalizér, automatické nastavení hlasitosti, FM rádio

Paměť

2 GB RAM, 32 GB interní uživatelská paměť; 7 GB cloudové úložiště SkyDrive, podpora pro až 64 GB micro SD karty

Zdroj: TZ Nokia.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud