Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia představuje 3 Lumie pro Windows Phone 8.1

redakce 02.04.2014

Nokia oznámila příchod Windows Phone 8.1 do všech chytrých telefonů Lumia s operačním systémem Windows Phone 8.

Na konferenci Microsoft Build 2014, oznámila společnost Nokia uvedení tří chytrých telefonů Lumia na platformě Windows Phone 8.1, včetně série exkluzivních funkcí pro telefony Nokia. Nokia také potvrdila, že systém Windows Phone 8.1 bude dostupný napříč celým produktovým portfoliem telefonů Lumia na platformě Windows Phone 8, a to prostřednictvím OTA aktualizace v průběhu léta, po testech a schváleních partnerů.

lumia930hero-nahled

Souhrn novinek:

 • Nokia Lumia 930 je vlajkovou lodí, která přináší to nejlepší od Microsoftu a z řady Lumia pro špičkový záznam videa a fotografií.
 • Nokia Lumia 635 a Nokia Lumia 630 nabízejí nekompromisní výkon pro Windows Phone 8.1 a přinášejí inovace od společnosti Microsoft a řady Lumia za atraktivní ceny
 • Nokia Lumia 630 přichází ve dvou variantách a jako vůbec první telefon Lumia přináší možnost využívat dvě SIM karty, což osloví zejména uživatele z rostoucích trhů jako je Čína a Indie.
 • Nové telefony přinášejí ‘SensorCore’ umožňující energeticky nenáročnou detekci pohybu pro aplikace Bing Health and Fitness – SensorCore SDK byl testován vybranými partnery ještě před veřejným vydáním
 • Imaging SDK 1.2 BETA představuje aktualizovaný Nokia Lumia SDK, který umožní vývojářům přinést zcela novou generaci aplikací pro zpracování obrazu a práci se sociálními sítěmi.
 • Kompletní řada telefonů Lumia s operačním systémem Windows Phone 8 získá OTA aktualizaci nazvanou Lumia Cyan, která bude kombinovat Windows Phone 8.1 a unikátní aplikace Lumia v rámci jednoho aktualizačního balíčku.
 • Windows Phone 8.1 přinášejí zajímavé nové funkce, včetně živých dlaždic s detailnějšími informacemi, rychlé klávesnice Word Flow a výsuvného Centra aktivit, které pomůže uživatelům být blíže věcem, které milují.

Počínaje letošním létem se Windows Phone 8.1 spolu s exkluzivními aplikacemi Lumia objeví na všech současných telefonech Lumia s operačním systémem Windows Phone 8, a to prostřednictvím OTA aktualizace nazvané Lumia Cyan, po otestování a schválení partnery. Windows Phone 8.1 nabízejí více informací prostřednictvím živých dlaždic, důležité notifikace v Centru aktivit, které je dostupné jediným posunutím prstu, rychlejší způsob komunikace prostřednictvím Word Flow a, počínaje Spojenými státy, osobní a proaktivní virtuální hlasovou asistentku zvanou Cortana. Windows Phone 8.1 enterprise pack navíc znamená, že se ze stávajících telefonů Lumia na platformě Windows Phone 8 stanou ještě lepší telefony pro vyřizování pracovních záležitostí.

Spolu s OTA aktualizací na Windows Phone 8.1 budou k dispozici pro telefony Lumia také další unikátní rozšíření, která posilují vedoucí pozici společnosti Nokia v oblasti fotografování. Ta budou zahrnovat rozšíření aplikace fotoaparátu a Creative Studia stejně jako vylepšenou verzi aplikace Nokia Storyteller, která slouží pro sdílení příběhů ve formě slideshow videí na sociálních sítích.

lumia-630-klavesnice-nahled

Nové chytré telefony Lumia spojují to nejlepší od Microsoftu a z řady Lumia.

Nokia Lumia 930 je ztělesněním vlajkové lodi Windows Phone 8.1 a nabízí:

 • 20Mpx PureView fotoaparát s optikou ZEISS a pokročilou technologií Rich Recording, která přináší bezchybná videa a snímky s novou inovativní funkcí Living Images.
 • Strhující design kombinující elegantní kov a zářivý polykarbonát s 5“ ClearBlack displejem nabízejícím bezkonkurenční kvalitu obrazu pro sledování Vyclone, Netflix a Xbox Videa i za jasného denního světla.
 • Výkonný 2,2 GHz čtyřjádrový procesor Snapdragon přinášející více výkonu pro aplikace, hry, internet a integrované služby společnosti Microsoft jako OneDrive a Microsoft Office.

Nokia Lumia 930 se dostane na celosvětový trh v červnu a začne se prodávat v Evropě, Asii, Blízkém východě a Indii za cenu od 599 USD bez daní a dotací.

Nokia Lumia 630 a Nokia Lumia 635 přinášejí nekompromisní výkon pro Windows Phone 8.1 za dostupnou cenu a nabízejí:

 • Čtyřjádrový procesor Snapdragon poskytující rychlejší přístup k sociálním sítím s Word Flow a sociální aplikace jako je WhatsApp nebo WeChat.
 • Unikátní barevný design s výměnnými kryty a 4,5“ ClearBlack displej ideální pro aplikace a hry, včetně Asphalt 8 a Vimeo.
 • Širší možnost volby díky třem variantám – Lumia 630 pro 3G s jednou SIM kartou nebo prvním dual-SIM telefonem Lumia pro sítě 3G, plus rychlou Lumia 635 pro sítě 4G/LTE.
 • Stejné aplikace jako high-endové chytré telefony Lumia, včetně SensorCore a aplikací Bing Health and Fitness, Microsoft Office, Nokia Camera, bezplatné streamovací služby Nokia MixRadio a bezplatných celosvětových map a navigace od HERE, které šetří čas a peníze.

lumia-635-barvy-nahled

Nokia Lumia 630 se na trhu objeví v květnu, a to nejprve v Asii, Indii/Středním východě, Jižní Americe a Evropě za cenu 119 € / 159 USD za variantu s jednou SIM kartou a 129 € / 169 USD za variantu pro dvě SIM karty. Nokia Lumia 635 bude celosvětově dostupná, včetně USA, počátkem července za cenu 149 € / 189 USD.

Nokia Lumia díky novému Imaging SDK 1.2 Beta, který je k dispozici již od dnešního dne na developer.nokia.com/imaging, usnadňuje vývojářům vývoj nové generace aplikací pro zpracování obrazu. Nový Imaging SDK nabízí kombinaci pokročilých nástrojů pro manipulaci s obrazem a efektových filtrů. Nokia také oznámila, že již od dnešního dne bude dostupné vývojářům SensorCore API, a to formou privátní bety. Oficiální uvedení pak bude brzy následovat.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud