Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia X3: Nový telefon s novým ovládáním

redakce 27.08.2010

Model Nokia X3 představuje inovativní způsob ovládání mobilních telefonů. V tenkém těle nabízí dotykový displej i tradiční alfanumerickou klávesnici s dvanácti tlačítky. Tento první přístroj Nokia s kombinovaným ovládáním Touch and Type zákazníkům nabídne jak možnost okamžitého výběru požadované funkce dotykem na jasném barevném displeji, tak i rychlé psaní SMS nebo vytáčení čísel na tradiční klávesnici.

Praktický systém ovládání Touch and Type doplňuje moderní a funkční design. Nokia X3 je navíc jedním z nejtenčích mobilů značky Nokia vůbec. Tělo telefonu je silné pouhých 9,6 milimetrů, takže telefon snadno vklouzne do každé kapsy. Podle nejposlednějších módních trendů je zadní kryt telefonu vyroben z broušeného hliníku, a navíc bude novinka dostupná hned v pěti barevných variantách: bílo-stříbrné, tmavě kovové, petrolejově modré, růžové a v barvě lila. 

Přes malé rozměry novinky nabídne Nokia X3 plnou škálu funkcí včetně podpory sítí 3G, připojení Wi-Fi, hudebního přehrávače nebo integrovaného rádia. Každého, kdo rád fotografuje nebo zaznamenává život okolo sebe, jistě potěší špičkový pětimegapixelový fotoaparát se čtyřnásobným digitálním zoomem a možností nahrávání videozáznamu.

Nokia X3 má speciální klávesy pro přímý přístup ke komunikačním funkcím a také k funkcím hudebního přehrávače. Díky těmto klávesám se uživatelé rychle dostanou k důležitým službám Ovi včetně sociálních a zábavních aplikací. Kromě služby Ovi Mail lze využít službu Nokia Messaging pro push přístup k dalším mailovým a chatovacím účtům majitele telefonu.
Nokia X3 bude v prodeji v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku za předpokládanou cenu 125 eur bez daní a dotací.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud