Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebook, kombinující SSD a HDD

redakce 16.06.2010

Společnost Lenovo uvádí na trh 15,6palcový multimediální notebook IdeaPad Y560 s 15,6“ širokoúhlým HD displejem ve formátu 16:9 a volitelně s kombinací systémového SSD a datového HDD disku.

Díky technologii RapidDrive (tedy kombinace SSD a HDD disku) mohou uživatelé dosáhnout až o 66 % rychlejších časů naběhnutí Windows 7, svoje oblíbené aplikace spouštět dvakrát rychleji a kopírovat soubory v rámci počítače za méně než polovinu času.

IdeaPad Y560 bude k dispozici s reproduktory navrženými firmou JBL a prostorovým zvukem Dolby Home Theater – hodí se tedy i pro poslech hudby a sledování filmů. Notebooky s procesory Intel Core i7 vybavenými technologií Intel Turbo Boost nabízejí uživatelům funkce Lenovo Energy Management 5.0 pro delší výdrž při provozu na akumulátor, stejně jako pro nižší hluk pomocí dynamického řízení ventilátoru. Přepínatelná grafika pak také umožňuje prodloužit dobu běhu na akumulátor přepínáním mezi režimy vysokého výkonu a efektivního využití energie. Mezi další funkce patří SlideNav, aplikace v podobě inteligentního dotykového slide baru pro snadnou navigaci po pracovní ploše; audiovizuální kontrolní prvky OneKey Theater II pro ostřejší obraz a jasnější zvuk, a senzor okolního světla, který automaticky upravuje jas podsvícení na základě vzdálenosti uživatele od displeje.

Nejvýkonnější konfigurace notebooku IdeaPad Y560 bude vybavena procesory Intel Core i7-820QM s technologií Intel Turbo Boost, kombinací SSD a HDD disků, 15,6“ displejem s rozlišením 1366 x 768 bodů, grafickým čipem ATI Mobility Radeon HD5730, až 8 GB DDR3 paměti a integrovanou DVD nebo Blu-ray mechanikou. K dostání bude již od poloviny června.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud